FutbolGündem

Şükrü Ergün; TFF, puanımızı Fenerbahçe’ye göre mi verecek?..

Şükrü Ergün; TFF puanımızı Fenerbahçe’ye göre mi verecek?.. Türkiye Futbol Federasyonu’nun 19 gündür  Beşiktaş – Galatasaray maçının sonucunu belirleyemediğine dikkat çeken Şükrü Ergün “Federasyon sanırım devre arasını bekliyor” dedi.

TFF ile Galatasaray’ın arası şimdi de taraftar olayları nedeniyle yarıda kalan Beşiktaş – Galatasaray maçının akıbetinin açıklanmaması nedeniyle açıldı. 22 Eylül’de taraftarların sahaya girmesi nedeniyle yarıda kalan karşılaşmanın sonucuna ilişkin TFF, 19 gün geçmesine karşın karar vermedi. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Rize maçı bitimi açıklamalar nedeniyle Disiplin Kurulu tarafından 30 gün hak mahrumiyeti cezası alan kulüp sözcüsü Şükrü Ergün, derbi sonucuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu açıklama nedeniyle yine ceza alacağım ama…” diye söze başlayan Ergün, “Herhalde, karar vermek için devrenin sonunu bekliyorlar. Fenerbahçe’nin puanlaması nasıl olacak, Ona göre karar verecekler galiba. Gerek olursa bize 3 puanımızı verecekler. G.Saray eğer çok yaklaşmışsa ‘gerek yokmuş 3 puana’ deyip galibiyetimizi vermeyecekler herhalde” ifadelerini kullandı.

“BANA VERİLEN CEZA SAÇMA”

Türk futbolunda düşünce özgürlüğünün kalmadığını iddia eden Şükrü Ergün, “Türkiye Cumhuriyeti Anayasası bana düşüncemi açıklama hakkı veriyor. Ama TFF düşüncemi açıkladığım için bana ceza veriyor” dedi.

Kendisine verilen cezayı yadırgadığını da belirten Ergün, “TFF’nin bana verdiği ceza saçma. Çünkü ‘Sportif AŞ idarecisi Şükrü Ergün’ diye ceza veriyorlar. Açın bakın resmi siteyi Galatasaray Sportif AŞ Kurulu’nda benim resmi yada gayri resmi bir ilişkim var mı? Alakam yok Galatasaray Sportif AŞ ile” ifadelerini kullandı.

“YARGIYI ETKiLEMEMEK İÇİN BEKLEDİK”

Yarıda kalan maçlar için aynı sürecin yaşandığını belirten Özerten “Bayram sonrasında derbi ile ilgili açıklamayı yapacağız” dedi.  Galatasaray’ın kıyasıya eleştirdiği Futbol Federasyonu adına Ufuk Özerten, yarıda kalan Beşiktaş-G.Saray derbisiyle ilgili kararı bayram sonrasında alacaklarını açıkladı. Hürriyet’e konuşan Özerten kararın uzamasının genel teamül olduğunu belirtip “Daha önce de birkaç kez anlatmıştım. Bir maç oynanır ve yarıda kalırsa federasyonumuzu mücadelenin akıbetini belirlemek için önce disiplin sonra da tahkim kurulu süreçlerinin tamamlanmasını bekler” ifadelerini kullandı.

ÖRNEK FETHİYE – BALIKESİR MAÇI

Şimdiye kadar derbi ile ilgili bir açıklama yapmamalarının nedeninin yargı sürecini etkilememek olduğunun altını çizen Ufuk Özerten, “Federasyon olarak buradaki önceliğimiz devam eden disiplin ve tahkim sürecini etkilememektir. Disiplin ardında da tahkim süreçleri tamamlanır ve TFF Yönetim Kurulu da yarıda kalan müsabaka ile ilgili kararını açıklar.
Yarıda kalan Fethiye – Balıkesir maçıyla ilgili de benzer bir durum yaşandı.

TFF, disiplin sürecinin tamamlanmasını bekledi. Beşiktaş – Galatasaray maçıyla ilgili de karar açıklamama nedenimiz bir kez daha altını çiziyorum yargı sürecini etkilememek içindi. Tahkim süreci de önceki gün noktalandığına göre bayramdan sonra TFF maçla ilgili kararını açıklar” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu