FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Tarihi şike davasında ikinci duruşma bu sabah başladı; Aziz Yıldırım bölümüne geçildi

Tarihi şike davasında ikinci duruşma bu sabah başladı. Şike iddianamesinin okunduğu duruşmada Aziz Yıldırım ile ilgili bölüm başladı.

‘Futbolda şike” iddialarına ilişkin Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın iddianamesinde, tutuklu sanık Aziz Yıldırım ile ilgili iddiaların yer aldığı bölümün okunmasına başlandı. İddianamedeki Aziz Yıldırım ile ilgili bölümün bulunduğu 147’nci sayfanın okunmasına geçildiği sırada araya giren Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, duruşmaya bir saat öğle arası verdi.

Duruşmanın devam ettiği sırada Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç ile Yönetim Kurulu üyesi Ünal Uzun’un duruşma salonuna geldiği görüldü. Bu arada, iddianamenin okunduğu sırada tutuklu sanıklardan Coşkun Çalık rahatsızlandı. Bunun üzerine duruşma salonun arkasına götürülen Çalık’a, burada bekletilen bir ambulansta müdahale edildi.

Koyu füme takım giydiği görülen Aziz Yıldırım’ın kardeşi Acar Yıldırım’da duruşmaya izleyici olarak katıldı. Aziz Yıldırım’ın eşi Gonca ve çocukları Hande ile Gülşah’ın Silivri’de bir otelde kaldığı ve gelişmeleri burudan izledikleri öğrenildi. Aziz Yıldırım’ın eşi ve çocuklarının duruşmaya gelmesini istemediği için mahkemeye gelmedikleri belirtildi. Moralinin iyi olduğu görülen Aziz Yıldırım duruşma salonuna girdikten sonra izleyicilere el salladı. Aziz Yıldırım daha sonra bir süre avukatı Şeref Dede ile görüştü.

Dün “Taraftarlara söyleyin gelmesinler, soğuk zaten. Duruşmalar devam edecek. Çağlayan’a gelsinler” diyen Aziz Yıldırım’ın çağrısına uyan Fenerbahçeli taraftarlar bugün Silivri’ye gelmedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu