FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

TFF’den büyük skandal; Can Arat’ı dün sabah stada sokmadılar akşam özür dilediler!..

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Arif Erdem, Kayserispor maçı öncesinde TFF  tarafından maçta oynanmasına izin verilmeyen futbolcuları Can Arat’ın adının emniyetten gelen listede bulunmamasına tepki gösterdi.

İstanbul BŞB Teknik Direktörü Arif Erdem, NTV Spor’a telefonla bağlanarak, maça 5 dakika kala gözlemcinin kendilerine gelip “Can Arat’ı oynatamazsınız, statta dahi tutamazsınız” dediğini ifade ederek, “Böyle bir komedi yok. Gündüz Can Arat’ı oynatmıyorlar, akşam arayıp “Listede ismi yokmuş, özür dilerek’ diyorlar” şeklinde konuştu.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, maçtan önce yaşanan bu olayın futbolcuların psikolojisini ve motivasyonunu etkilediğini belirten Arif Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü; Bütün futbolcularınızı motive ediyorsunuz, 5 dakika kala en önemli yerin, en önemli isimlerinden birini kesinlikle oynatamazsınız deniyor ve bu psikolojiyle takımı sahaya çıkartmaya çalışıyorsunuz. Mağlubiyeti buna bağlamıyoruz, kimse duygu sömürüsü yaptığımızı zannetmesin.

Ama şöyle de bir gerçek var; futbolcu kardeşimizin bu psikolojiyle sahaya çıkıp orada, o duygusal anları yaşaması, diğer sahaya çıkacak oyuncuların ne şekilde performans sergileyeceklerini siz düşünün. Ben tebrik ediyorum yine de 90 dakika boyunca çıkıp, arzulu, istekli, müthiş mücadele ederek maçın her bölümünde güzel oyun sergilediler. Ben böyle bir komediyi hayatım boyunca ilk defa görüyorum.

Bütün oyun kurgumuzu, her şeyimizi değiştirdik. Arkadaşlarından bir tanesi oynayamıyor, ister istemez o duyguyla göz yaşlarına boğuluyor ve diğer oyuncular o psikolojiyle çok önemli bir maça çıkıyor.” “Bundan daha komiği akşam almış olduğum bilgi. Bu kadar ucuz olmamalı böyle şeyler” diyen Arif Erdem, şunları söyledi: “(Can Arat oynayamaz) deniliyor, (Emniyetten gelen listede ismi var) deniliyor. Akşam da (Maalesef Can Arat listede yokmuş, özür dileriz) deniliyor.

Ben Can Arat’ın listede olup olmadığını hiç bilmiyorum. Hiç tahmin dahi etmiyorum zaten. Ben bu bilgiyi yöneticilerimden ve başkanımdan alıyorum. Bunun mücadelesini o esnada yapmamız doğru olmaz. Listenin o gün açıklandığını tahmin ettim. O dakikada yapacak bir şeyimiz yoktu. Federasyondan bu tebliğ geliyor ve bir kişi (Oynatamazsınız) diyor. Federasyondan biri diyorsa, bunun geçerlilik payı yüzde 100 doğrudur diye düşündük. Bu ülkede böyle komedi olmamalı, böyle şeyler olmamalı, bu kadar ucuz olmamalı. Nerede yaşıyoruz?”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu