FutbolGündem

Tolga Zengin, Dany’ye sahip çıktı!..

Tolga Zengin, Dany’ye sahip çıktı!.. Beşiktaş’ın milli kalecisi Tolga Zengin basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Derbide penaltıya neden olan takım arkadaşı Dany’ye sahip çıkan tecrübeli file bekçisi, “Dany’nin yaptığı hatada kasıt aramamak gerekir. Dany’ye kefilim” dedi…

Beşiktaş’ın file bekçisi Tolga Zengin, Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Futbolun bir hatalar oyunu olduğunun altını çizen Tolga, Galatasaray derbisinde penaltıya neden olan Dany’nin hatasında kasıt aramamak gerektiğini ve kendisinin tecrübeli futbolcuya kefil olduğunu söyledi. Ntvspor’un haberine göre, derbiyi kaybetmelerine rağmen şampiyonluk yarışının içinde olduklarını belirten Tolga, Bilic ve Önder Özen ile çalıştığı için şanşlı olduğunu ifade etti.

“LAZERLE İLGİLİ BİR DURUM YOKTU”

Galatasaray derbisinde gözünden yaşadığı rahatsızlık nedeniyle ikinci yarıda sahaya çıkamamasını değerlendiren Tolga, “Maçtan önce ışığa karşı bir hassasiyetim vardı, lazerle ilgili bir durum yoktu. Birkaç pozisyonda topu çok net göremedim. Bu yüzden ikinci yarıda devam edemedim. Yerime oyuna giren Cenk aldığı darbeyle geçici bir hafıza kaybı yaşadı, ancak şu anda durumu iyi” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYONLUK YARIŞININ İÇİNDEYİZ”

Derbiyi kaybettikleri için moral kaybı yaşamadıklarını ve seriyi devam ettireceklerini belirten Tolga, “Moral olarak, inanç olarak hiçbir üzüntümüz yok. Seriyi devam ettireceğiz. Tek üzüntümüz karşılaşmada rakibin tek bir kaleyi bulan şutu yok. Ancak bu maç geride kaldı. İlk devrenin sonundan bu zamana kadar geldiğimiz süreci değerlendirirsek, artık şampiyonluk yarışının içindeyiz. Karşılaşmalara teker teker bakıyoruz” dedi.

“FUTBOL HATALAR OYUNUDUR”

Derbide penaltıya sebebiyet veren takım arkadaşı Dany’e sahip çıkan Tolga, “Futbol hatalar oyunudur. Dany’nin yaptığı hatada kasıt aramamak gerekir. Her anlamda Dany’ye kefilim. O konuda benim içim çok rahat. Canı sağolsun. Öyle bir art niyet olduğunu görsem ilk ben tepki gösteriridim. Ancak kesinlikle böyle bir şey yok. Hepimiz hata yapıyoruz ve hata yapacağız” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN KAPTANLIK GÖREVİNİN HAKKINI VERMEK”

Beşiktaş’ta kaptanlık görevini üstlenmesini değerlendiren tecrübeli file bekçisi, “6 ay gibi kısa sürede Beşiktaş kaptanlığına getirilmek onur verici. Bunu takımdaki bütün oyuncuların da istemesi çok önemli bir şey. Ancak önemli olan bana layık görülen kaptanlık görevinin hakkını verebilmek” dedi.

NationalTurk Haber

“BILIC VE ÖNDER ÖZEN İLE ÇALIŞTIĞIM İÇİN ŞANSLIYIM”

Bilic’in ekibi ve Önder Özen ile çalıştığı için çok şanslı olduğunu dile getiren Tolga, “Bilic herkesle konuşan ve çok yakından ilgilenen bir teknik adam. Bazı teknik adamlar sadece oynayan futbolcularla ilgilenirler. Ancak Bilic bütün oyuncularla çok yakından ilgileniyor ve herkesle iyi bir iletişim içinde. Buraya gelmemde Önder Özen’in çok büyük payı var. Kendisi işini en doğru şekilde yapmaya çalışan bir profesyonel. Bilic ve Önder Özen ile çalıştığım için çok şanslıyım” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu