FutbolGündem

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener; Trabzon’a gelmesinler!

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Şener, “Ortam gerilmemesi için ben Kadıköy’e gitmeyeceğim. Onlarda rövanşa gelmesin” dedi.

Trabzonspor Başkanı Şener, “Ucuz kahramanlığa gerek yok. Kadıköy’e ben gitmeyeceğim. Ortam gerilmesin boşuna. Bu işler samimiyetsiz selamla düzelmez. Onlar geldi, ortamı gerdi. Bu sıkıntılardan ötürü onlar da gelmesin bence rövanşa” dedi.

Fanatik Gazetesi’nin haberine göre; Federasyonun almak üzere olduğu, ‘kurumlarla kişileri ayırma’ kararıyla söze giren bordo-mavililer’in patronu, hem Federasyona, hem Fenerbahçe Yönetimi’ne göndermeler yaptı, Avni Aker’de yaşananlarla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

‘Artık zamanı geldi’

“Kaç zaman oldu, federasyon hâlâ karar verebilmiş değil. Şimdi iş iyice sulanmaya başladı. Yok o rapor, yok bu rapor… Aylardır bitmedi bu rapor işleri. Beklentimiz ortada. Şimdi biz konuyla ilgili her türlü girişimimizi hızlandıracağız. Davaya da müdahil olunuyor…”

‘Böyle şey olur mu?’

“Şimdi yeni bir şey daha çıktı ortaya… Deniliyor ki kurumlarla kişileri ayıracağız. O zaman çok net söylüyorum, şike serbest olur. Nasılsa kurum ceza almayacak, sen git yöneticilerinle ne yaparsan yap demektir. Çok hassas bir konuda çok kritik kararlar verilecek, böyle ben yaptım olduyla olmaz.”

‘Bize niye ceza var?’

“O zaman ben de şunu soruyorum şimdi… Biz niye malum maçtaki gelişmelerden ötürü ceza alıyoruz? Stada gelenleri kurum olarak Trabzonspor mu arıyor? Hayır. O zaman ne yapacaksınız, emniyet, valilik bu işin takipçisi olacak. Maça o çakı nasıl girdi, kim attı onu bulsunlar, ona ceza versinler. Ben niye ceza alıyorum Trabzonspor olarak? Bana hem 2 maç ceza veriyorsun, hem 200 bin TL ceza veriyorsun, hem de centilmenlik sırasında geriye düştüğüm için alabileceğim 1 milyon TL’den oluyorum. Bu nasıl iş!”

‘Üstüne gitmemek lazım’

“Yönetimimizi temsilen Kadıköy’deki maça gidenler olacak. Ancak ben gitmeme kararı aldım. Ortam gergin. Şimdi benim orada olmam Fenerbahçe Stadı’nı gerer. Çünkü Trabzon’da böyle oldu. Fenerbahçe Yönetimi’nin gelişi ortamı gerdi. Yani bu ortam öyle bir yemekle samimiyetsiz birkaç selamla düzelmez. Bunu söyledim. Ucuz kahramanlığa da hiç gerek yok. Bu sıkıntılardan ötürü onlar da gelmesin rövanşına bence.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu