FutbolGündem

Trabzonspor, Musampa’ya1 milyon 300 bin euro tazminat ödeyecek!..

Trabzonspor, Musampa’ya1 milyon 300 bin euro tazminat ödeyecek!.. Mali sıkıntılarla boğuşan Trabzonspor’a, bir darbe de Kiki Musampa’dan geldi…

Yeni yönetimi ve teknik direktörüyle gelecek sezonun hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor’un başı mali tablo yüzünden dertten kurtulmuyor. HTSpor’un haberine göre, bordo – mavilileri daha önce Adrian, Alanzinho, Henrique, Zokora ve Bamba alacakları yüzünden FIFA’ya şikayet etmişti. Ancak 5 futbolcunun paraları son anda ödenip olası bir krizin önüne geçilmişti.

Fırtına’da daha sonra Marc Janko krizi patlak vermiş, Avusturyalı golcünün de ödemeleri teminat altına alınmış ve serbest kalması engellenmişti. Elbette bu süreçte takımdan kopmalar da olmuş, Halil Altıntop ile bu sebebten ötürü yollar ayrılmıştı. Trabzonspor’da tüm bu olumsuzluklar yaşanırken alacaklı kervanına hiç kimsenin beklemediği bir isim daha eklendi. Trabzon’un eski futbolcusu Kiki Musampa, Bordo-Mavililer’i FIFA’ya şikayet etti ve davanın sonucunda kazanan taraf oldu.

NURİ ALBAYRAK DÖNEMİYDİ

2006-07 sezonunda, Nuri Albayrak’ın başkanlığı döneminde transfer edilen Musampa’ya o dönem 500 bin euroluk para cezası kesilmişti. Musampa da bu karara FIFA aracılığıyla itiraz etmiş ve Trabzonspor’u mahkemeye vermişti. Aradan geçen uzun zamanın ardından futbolu bırakan Musampa’ya adeta talih kuşu kondu. Hollandalı futbolcu, davanın sonucunda Karadeniz ekibinden 1 milyon 300 bin euro tazminat kazandı. Kararın ardından gözler İbrahim Hacıosmanoğlu yönetimine çevrildi. Göreve geldiği günden bu yana maddi sıkıntılarla boğuşan yönetim ise kulübü vuran son “fırtınayla” başa çıkmanın yollarını arıyor.

TAKSİTLENDİRMEYE GİDİLECEK

Kiki Musampa’nın davayı kazanmasından sonra şoke olan Hacıosmanoğlu yönetimi, çözüm yollarını da aramaya başladı. Bordo-Mavililer’in Musampa’nın alacağı olan 1 milyon 300 bin euroluk tazminatı taksitlendirmek istediği ve bu sayede borçları uzun vadeye yayarak bir nebze de olsa rahatlamayı amaçladığı öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu