FutbolGündem

Trabzonspor’un yeni başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu!..

NationalTurk’ün haberine göre, Trabzonspor’da 67. Genel Kurul’da başkanlığa İbrahim Hacıosmanoğlu seçildi. İbrahim Hacıosmanoğlu 1571 oyla başkan seçilirken Muharrem Usta ise 1496 oyda kaldı.

19 Mayıs Spor Salonu’da iki gün süren olağanüstü genel kurulda, 14 sandıkta 4 bin 236 geçerli oy kullanıldı. Genel kurulda 17.00’de oy verme işleminin bitmesinin ardından yaklaşık 8 saat süren sayımın ardından İbrahim Hacıosmanoğlu 1571 oy alarak bordo-mavili kulübün 15. başkanı oldu. 13. sandığa kadar önde giden Muharrem Usta ise 1496 oy, Metin Atasoy 723, Hakan Kulaçoğlu 284, Emre Aksoy ise 162 oy aldı.

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun başkanlığındaki 15 kişilik yönetim kurulu ile yedek üyeler şöyle:

Asil Üyeler: Ali Kemal Başaran, Yaşar Aşcıoğlu, Sebahattin Çakıroğlu, Murat Türköz, Ali Uzunay, Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu, Köksal Güney, Abdi Serdar Üstünsalih, Mehmet Uğur Bozoğlu, Muhammet Kara, Engin Hacısalihoğlu, Onur İncehasan, Mehmet İrfan Çoşkun, Osman İlyas,
Yedekler: Yakup Aslan, Erol İbrahimağaoğlu, Ahmet Emre Turan, Köksal Sadıklar, Ömer Demir, Çetin Kansız, Mehmet Terzi

İbrahim Hacıosmanoğlu, 2005-2006 ve 2006-2007 sezonlarında Nuri Albayrak’ın kulüp başkanlığı döneminde başkan yardımcısı olarak bordo-mavili kulüpte görev yapmıştı..

İbrahim Hacıosmanoğlu: Nasıl oturulması gerektiğini biliyoruz

Trabzonspor’un olağanüstü genel kurulunda başkanlığa seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu, “Biz o koltuğun ne kadar kutsal olduğunu biliyoruz. Orada nasıl oturulması gerektiğini de biliyoruz” dedi.

Kendisini destekleyen taraftarların alkışları arasında kürsüye gelen Hacıosmanoğlu, genel kuruldan çıkan sonucun hayırlara vesile olmasını diledi.

Her zaman Trabzonspor sevdalıların gönlünde yerleri olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, “Oy veren vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Trabzonspor başkanı konuşmaz, icraat yapar. Biz zamanında yeteri kadar konuştuk, artık susma, icraat yapma zamanımız geldi. Yalnız hiç kimse merak etmesin, elbette ki güçlü liderler yanlarında kendisinden güçlü insanlar da taşır. Türk futbolunu temizlemek için çok güçlü olmamız, emek hırsızlarına karşı dik olmamız lazım. Biz konuşmayacağız ama yönetim kurulunda çok değerli arkadaşlarımız var” ifadelerini kullandı.

“Bize hep kavgacı, Trabzonspor başkanı olursa aynı şeyleri yapar mı diye yakıştırmalar yapılıyordu” diyen Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

NationalTurk Haber

“Biz o koltuğun ne kadar kutsal olduğunu biliyoruz. Orada nasıl oturulması gerektiğini de biliyoruz. Bizim kavgamız, haksızlıklara karşı mücadele etmektir. Mücadelenin adı kavgaysa kavgacıyız ama Trabzonspor başkanı olarak bunu bizim yapmamız söz konusu değil ama yine Türk futbolunu kirleten, kendi çıkarları için kullanan insanlarla çok mücadele edeceğiz.”

Genel kurulda Trabzonspor sevdalıların oylarıyla kazandığını söyleyen Hacıosmanoğlu, “Ama kazanmamızın arkasında çok gizli kahramanlar vardır. Kader arkadaşım İbrahim Usta’ya sonsuz teşekkür ederim. Trabzonspor başkanı olduk ama padişah gibi oturmayacağız. Bize verilen görev Trabzon sevdalılarına hizmet etmektir. Biz de onların hizmetkarı olarak çalışacağız. Birlikteliği Trabzonspor başkanı sağlar. Bunu özveriyle yapmak bizim asli görevlerimizdendir. Bu saatten sonra bu güçlü camianın bütün paydaşlarını Trabzonspor etrafında toplamak ne pahasına olursa olsun aslı görevlerimizden biridir. Bundan kimsenin endişesi olmasın” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu