FutbolGündem

Türk Hint İş Konseyi Başkan Vekili Erdal Alkış, yarın TFF Başkan adaylığını açıklayacak

Türk Hint İş Konseyi Başkan Vekili ve işadamı Erdal Alkış TFF Başkan adaylığını açıklıyor… Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 27 Şubat’ta yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde sürpriz bir isim adaylığını açıklıyor.

Türk Hint İş Konseyi Başkan Vekili ve işadamı Erdal Alkış, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklama yarın saat 10.30’da İstanbul Conrad Otel’de basın toplantısı düzenleyeceğini bildirdi. Toplantıda TFF Başkan adaylığını açıklayacak olan Erdal Alkış, hiçbir kulüpte üyeliğinin bulunmadığını, ancak futbolun bilen birisi olduğunu belirterek, yarın düzenleyecekleri basın toplantısında katılımcıları projeleri hakkında bilgilendireceğini söyledi.

Erdal Alkış, geçtiğimiz hafta yazılı bir açıklama yaparak şunları dile getirmişti;

Şahsımla alakalı spor camiasında gündeme gelen, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı adaylığımla ilgili bir bilgilendirme yapma ihtiyacı doğmuştur. Şahsım ve arkadaşlarıma olan güvene karşı kayıtsız davranmanın bir saygısızlık olacağına inandığım için bu açıklamayı paylaşma gerekliliği kaçınılmaz olmuştur.

Ülkemizde son 10 yıldır bütün alanlarda güzel işler yapılmakta ve bu güzellikleri ve gelişimi de millet olarak görmekteyiz. Ülkemizdeki istikrar çerçevesinde elde edilen başarı ve güzelliklere, maalesef son dönemlerde yaşanan olumsuzluklar ışığında “Türk futbolu”nu dahil edemiyoruz.

Türk futbolunun içine düştüğü durum öyle bir çıkmaz haline gelmiştir ki; gücün hak, suçun ödül, haksızlığın baskı, despotizmin demokrasi haline getirilerek şahısların kurumların önüne çıkmaya başlamıştır. Ancak bu durum sağduyunun ve vicdanın kabul edeceği bir hal değildir.

Bununla birlikte, yanlışlıkları, yine yanlışlıklarla düzeltmeye çalışmak; “Türk futbolu”nun sonunu hazırlayacaktır. Bu yüzden gerçek özerkliği uygulayacak, şeffaf ve hesap verirliliği anayasa kabul edecek centilmenlik ve insana saygıyı temel kural kabul edecek bir spor ahlakı yaratılmalıdır. Aynı zamanda gerçekten sporcunun yetişmesi ve haklarının korunması temeline dayalı, ülke ve kulüp başarısını uluslararası arenada şahlandıracak gerekli altyapının sağlanacağının mücadelesini yapabilecek bir ekibin yönetime talip olması da kaçınılmaz bir gerçekliktir.

Hiçbir kulübün ve yöneticisinin güdümünde olmayacak, cesur ve bir o kadar kararlı; devletin ilgili yasalarından aldığı gücü adaletle ve kararlılıkla uygulayabilecek kişilerin sorumluluk alması yalnızca “Türk futbolu”nu kurtarabilecektir. Sağduyu sahibi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) delege, kulüp ve spor insanlarının da aksini düşüneceğini varsaymıyorum.

Bu noktadan hareketle, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlık seçimi için; gelişecek sürece göre hareket edeceğimi, güvendiğimiz karar mekanizmalarıyla istişarelerimizi sürdürerek başkan adaylığım konusunda kısa sürede kamuoyuna bildireceğimizi saygıyla duyurmak istiyorum.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu