FutbolGündem

U20 Dünya Kupası’nın resmi topunun ve şarkısının tanıtımı 23 Şubat’ta İstanbul’da yapılacak

FIFA 20 Yaş Altı Futbol Dünya Kupası’nın resmi topunun ve şarkısının tanıtımı 23 Şubat’ta İstanbul’da yapılacak… Türkiye’de 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Futbol Dünya Kupası’nın resmi topunun ve şarkısının tanıtımı 23 Şubat’ta İstanbul’da yapılacak.

Türkiye’de 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Futbol Dünya Kupası’nın resmi maç topu ve şarkısı, 23 Şubat Cumartesi günü İstanbul’da çeşitli etkinliklerle tanıtılacak. Ntvspor’un haberine göre, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, İstinye Park’ta yapılacak etkinlikte, FIFA’nın resmi sponsoru Sony Müzik sanatçılarından Gece Grubu’nun bu turnuva için bestelediği ”Yıldızlar” isimli turnuva şarkısı, canlı performans eşliğinde ilk kez kamuoyuyla paylaşılacak. Resmi sponsor Adidas’ın bu turnuva için özel olarak hazırladığı şampiyonanın resmi maç topunun da ilk kez bu etkinlikte tanıtılacağı bildirildi.

Bu arada, futbolseverlerin etkinlik alanında açılacak Biletix gişesinden, turnuvanın Kayseri Kadir Has Stadı’ndaki açılış maçı, Türkiye’nin Trabzon ve Rize’de oynayacağı 3 grup karşılaşması ile İstanbul’da Ali Sami Yen Arena’daki (Türk Telekom Arena) final maçı için paket dışı tek bilet satın alabilecekleri kaydedildi.

Öte yandan, etkinlikte Jeremy Lynch ve Bill Wingrove tarafından ”free-style” futbol gösterisi sergileneceği, ”Sırt sırta top sektirme” dalında Guinness Dünya Rekoru’nu elinde bulunduran ikilinin, gösterileri sırasında kendi ellerinde bulundurdukları rekoru geliştirmek için bir deneme yapacakları da belirtildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu