DünyaGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

UEFA Başmüfettişi Pierre Cornu; Şikeyle mücadele için uluslararası girişim gerekli

UEFA Başmüfettişi Pierre Cornu; Şikeyle mücadele için uluslararası girişim gerekli… Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başmüfettişi Pierre Cornu, şike konusunda uluslararası girişimde bulunarak yasa çerçevesi oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ev sahipliğini yaptığı ‘Organize Suçlarla Mücadele’ temalı 15. Uluslararası Savcılar Forumu’na katılan UEFA Başmüfettişi Pierre Cornu önemli açıklamalarda bulundu.

UEFA ve FIFA’nın merkezinin de bulunduğu İsviçre’de yerel bir mahkemenin ‘Şike İsviçre kanunlarına göre yolsuzluk değildir’ diyerek beraat kararı verdiğini aktaran Cornu, “Burada aslında ‘İsviçre kanununda şike suç değildir’ demek çok yanlış bir şey. Uluslararası girişimlerde bulunarak bir yasa çerçevesi oluşturmak zorundayız. Bu sayede ancak bu insanların yaptırımlara tabi tutulması mümkün olabilir.” dedi.

Pierre Cornu: İstifamın Fenerbahçe ile ilgisi yok

İstanbul’da düzenlenen ‘Uluslararası Savcılar Forumu’nda basın mensuplarının sorularını cevaplayan eski UEFA Başmüfettişi Pierre Cornu, istifasının Fenerbahçe ile ilgisinin olmadığını söyledi.

İstanbul’da düzenlenen ve 2 gündür devam eden ‘Sınıraşan Organize Suçlarla Mücadele Konusundaki 15. Uluslararası Savcılar Forumu’ bugün sona erdi. Programın bitiminde Pierre Cornu basın mensuplarının sorularını cevapladı. İstifasının sebebinin Fenerbahçe olmadığını ifade eden Cornu, Fenerbahçe taraftarının, takımlarının Avrupa kupalarına gidememesi sebebiyle kendisine kızgın olduğunun hatırlatılması üzerine, “İstedikleri şeyi düşünebilirler, yorum yok.” ifadelerini kullandı.

Toplantı süresince İstanbul’da harika bir zaman geçirdiğini dile getiren Cornu, katılımcılarla inanılmaz boğaz turu yaptıklarını söyledi. Cornu, Fenerbahçe hakkında yorumda bulunmayacağını yineledi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu