FutbolGündemTransfer

UEFA’dan Beşiktaş’ı da ilgilendiren açıklama!..

NationalTurk’ün haberine göre, UEFA, internet sitesinde yaptığı açıklamayla bir futbolcunun kulübünün dışında bir yatırım fonu veya üçüncü bir şahısça tüm pazarlama ve satış haklarının alınıp satılmasına olanak sağlayan ‘Üçüncü şahıs mülkiyeti’ne karşı bir tutum alacağını açıkladı.

UEFA İcra Komitesi, bir futbolcunun kulübünün dışında bir yatırım fonu veya üçüncü bir şahısça, bonservisi başta olmak üzere tüm pazarlama ve satış haklarının alınıp satılmasına olanak sağlayan ”Üçüncü şahıs mülkiyeti”ne, ”karşı” bir tutum sergileyeceğini açıkladı.

Komite, FIFA konuyla ilgili gerekli adımları atmasa bile, Profesyonel Futbol Strateji Konseyi’ne (PFSC), UEFA turnuvalarında üçüncü şahıs mülkiyetine ilişkin düzenleme yapması için yetki verdi.

UEFA Başkanı Michel Platini, toplantının ardından yaptığı açıklamada, konuyla ilgili kesin kararlılığını belirtti. Platini, ”Bazı takımlardaki futbolcuların finansal bir şirkete veya şahıslara ait olmasının iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum. Bu, ahlaken de doğru bir şey değil. Bu konu hakkında kafa yorduk ve FIFA’dan konuyla ilgilenmesini istedik” dedi.

Hatırlanacağı gibi Beşiktaş, Hugo Almeida’yı menajeri Jorge Mendes’in de ortakları arasında olduğu bir fon şirketi aracılığıyla transfer etmişti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu