FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

UEFA’dan Beşiktaş ve Fenerbahçe açıklaması!..

UEFA’dan Beşiktaş ve Fenerbahçe açıklaması!.. UEFA Disiplin Kurulu, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinin ardından bir açıklama daha yaptı.

UEFA Genel Sekreteri Giovanni Infantino’nun şike soruşturmasıyla ilgili bugün Türk medya kuruluşlarında çıkan açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, UEFA, Türk spor basına yansıyan haberlere açıklık getirdi. UEFA’nın internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

Türk medyasında yer alan yanıltıcı haberler yer almıştır. UEFA Disiplin Kurulu tamamen bağımsız olmakla birlikte herhangi bir UEFA yetkilisinin cezaları önceden tahmin etmesi söz konusu değildir. UEFA Disiplin Komitesi, UEFA’nın disiplin yönergelerini uygulayacak ve buna göre bir ceza verecektir. Bu nedenle TFF’nin disiplin uygulamalarının gelecekte etkilenip etkilenmeyeceği belirsizdir. Disiplin müfettişi raporunda hem TFF’nin kararları hem de devam eden adli davaya yer vermiştir.

“Fenerbahçe haricinde Beşiktaş’ın da devam eden bir süreci var. UEFA, disiplin komitesinden önceki mahkemelerin adil ve eşit olacağına güvenmemektedir.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu