DünyaFutbol

UEFA’ dan CSKA Sofya’ya veto !

UEFA’ dan CSKA Sofya’ya veto !
Futbol skandalının aslı ne ?

Bulgaristan Birinci Futbol Ligi’nde 2007-2008 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan CSKA Sofya takımının lisansının UEFA tarafından iptal edildiği ortaya çıktı.

Bulgaristan Futbol Federasyonu (BFS) Lisans Komisyonu Başkanı Nikolay Kristev, CSKA Sofya’nın lisansının iptal edildiğinin kendilerine dün bildirildiğini belirterek, “UEFA aralarında aidatların ödenmemesi de dahil olmak üzere toplam 17 gerekçe ile CSKA Sofya’nın lisansını iptal etmiş.

Başka bir Bulgar takımını UEFA’ya bildirmeyi düşünmüyoruz !
Aleksandar Tomov Türkiye'de kulüpleri o zaman neden alıyorsunuz dedi ve Türkiye'de ki kulüplerin borçlarının 10 misli olduğunu örneklediBu durumda CSKA Sofya, Şampiyonlar Ligi ön eleme karşılaşmalarına katılamayacak” dedi.

Kristev, UEFA’nın kararına Bulgaristan Futbol Federasyonu olarak bir mektupla itiraz ettiklerini de ifade ederek, “Umudumuz kararın geri alınmasıdır.

Şampiyonlar ligi için başka bir Bulgar takımını UEFA’ya bildirmeyi düşünmüyoruz.

Ligimizin şampiyonu CSKA Sofya’dır” diye konuştu.

Bu arada, CSKA Sofya’nın başkanı Aleksandar Tomov, bir basın toplantısı düzenleyerek, yaşanan skandalın tüm sorumluluğunu üslendi.

CSKA Sofya’nın ekonomik sıkıntı içinde olduğunu kabul eden ve taraftardan özür dileyen Tomov, “Ancak her şeye rağmen UEFA’nın böylesine katı bir karar alması bizi üzmüştür.

NationalTurk Haber

Karara tabii ki itiraz edeceğiz. Bunu Bulgaristan’a ve CSKA’ya karşı düzenlenmiş bir komplo olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Berlusconi Galliani ve Gladio Son derece başarılı üçlü !Aleksantar Tomov, basın toplantısının ardından kulüp binasından çıkarken kızgın taraftarların saldırısına uğradı.

Tomov’u saldırgan taraftarların elinden çevrede geniş güvenlik tedbirleri alan polis son anda kurtardı.

Bulgaristan’daki futbol gözlemcileri, UEFA tarafından affedilmemesi durumunda, 60 yıllık geçmişe sahip CSKA’nın iflas edeceği ve birinci ligden amatör lige düşeceği görüşünde birleşiyorlar.

CSKA Sofya’nın son 3 yıldır sürekli zarar ettiği ve vergi daireleri ile çeşitli kuruluşlara toplam 1.7 milyon avro borcu olduğu öğrenildi.

Beşiktaş Borç Batağında Ama Birileri Çok Keyifli !Kararın Arkasındaki Sır Berlusconi ve Milan ‘mı ?

Öte yandan özellikle bu kararın arkasında silah ticaretleriyle ünlü Berlusconi ve Milan gerçeği olduğu iddia ediliyor !

CSKA Sofya için gösterilen gerekçeler bir kritese Türkiye’den hiç bir takımın UEFA organizasyonlarına katılmaması gerekmekte olduğu futbol adamları tarafından saptanmakta.

Ancak konuya Platini’nin kayıtsız kalması durumunda çok büyük eleştiri alacağı ve güvenilirliğini kaybedeceği bekleniyor.

Futbolistan

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu