FutbolGündem

UEFA’dan Fenerbahçe’ye bir şok daha!..

UEFA’dan Fenerbahçe’ye bir şok daha!.. UEFA’nın, Şampiyonlar Ligi eleme turlarında 4 maç oynayan sarı-lacivertli kulübe 2 milyon euroluk hak edişini henüz ödemediği ortaya çıktı.

Fenerbahçe Kulübü bu sezon Şampiyonlar Ligi ön eleme turlarında oynadığı 4 maç için UEFA’dan alması gereken 2 milyon euroluk hak edişi henüz kasasına koyamadı. Sporx.com’un haberine göre, 15 Eylül’e kadar ödenmesi gereken yaklaşık 5.4 milyon liralık tutar, sarı-lacivertlilerin hesabına halen yatırılmadı. UEFA’ya bu konuda bir mektup gönderen sarı-lacivertli yönetim, “Paramızı ödeyin” talebinde bulundu. Ancak UEFA bu talebe olumlu veya olumsuz bir yanıt vermedi.

Fenerbahçe bunun üzerine konuyu Türkiye Futbol Federasyonu’na iletti. Federasyon kanalıyla bu parayı almak isteyen sarı-lacivertli kulübün bekleyişi devam ediyor. UEFA ile hızlı yargılama için anlaşınca Avrupa kupalarına dahil olan Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Salzburg’u elerken, play-off turunda Arsenal’e boyun eğmişti. Statü gereği UEFA Avrupa Ligi’ne grup aşamasından katılma hakkı bulunan Fenerbahçe, CAS’tan beklediği karar çıkmayınca 2 yıl için Avrupa kupalarının dışında kalmıştı.

UEFA’nın, kupadan men edildiği için sarı-lacivertlilere bu parayı ödemeye yanaşmadığı, ancak kulübe henüz herhangi bir yazının ulaşmadığı öğrenildi. Ödül yönetmeliğine göre 2 milyon euro hak edişi almaları gerektiğini savunan Fenerbahçe Yönetimi konuyu CAS’a taşımaya hazırlanıyor. Şike sürecinin ardından UEFA ile bir kez daha karşı karşıya gelen sarı-lacivertliler parayı alabilmek için yeni bir hukuk mücadelesi başlatmayı planlıyor.

2 milyon euronun Fenerbahçe yerine UEFA Avrupa Ligi’ne alınan Apoel Nicosia’ya mı ödeneceği yoksa UEFA’nın kasasında mı kalacağı belirsizliğini koruyor. Sarı-lacivertliler son 2 yılda UEFA ile yaşanan problemlerin, paranın ödenmemesinde etkili olduğunu düşünüyor. UEFA’nın, sarı-lacivertli kulübe bakışının olumlu olmadığı ve paranın bu nedenle ödenmediği iddia ediliyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu