FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

UEFA Genel Sekreteri Infantino’dan şok açıklama

Şike sürecinde UEFA’nın Türkiye hakkındaki kararı merakla beklenirken Genel Sekreter Gianni Infantino’nun sözleri şok etti.

Sözcü Gazetesi’nden Kaan Bora’nın haberine göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de geçen hafta düzenlenen FIFA Kongresi’nde Türkiye için çok kötü gelişmelerin habercisi sayılabilecek bir olay yaşandı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in katılmadığı kongrede TFF heyeti, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino’nun tavrıyla şoka uğradı.

TFF’nin en üst düzey profesyoneli olan Emre Alkin’in, yönetim kurulunda 2. Başkan Vekilliği görevini yürüten Servet Yardımcı ile birlikte gittiği Budapeşte’de UEFA Genel Sekreteri’yle protokol kurallarını göz ardı etmiş bir şekilde şike davası hakkında konuşma isteği umulmadık bir tepkiyle son buldu. Kongreye verilen bir arada Infantino’nun yanına giden Alkin’in Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu’nun şike soruşturması kapsamında aldığı kararlar hakkında UEFA’nın ne düşündüğünü öğrenme çabası içine girdiği ama Infantino’nun “Don’t bullshit me (Bana palavra atmayın)” diyerek Alkin ile konuşmayı reddettiği belirtildi.

Infantino’nun bu şok eden tavrı, UEFA’nın Türkiye hakkında sert kararlar alacağının habercisi olarak yorumlandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu