FutbolGündem

Ünal Aysal; Real Madrid ve Barcelona’yı yakalamamız hayal değil!..

Ünal Aysal; Real Madrid ve Barcelona’yı yakalamamız hayal değil!.. Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 22 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurul öncesi üyelerle bir araya geldi.

Başkan Ünal Aysal, Point Otel Barbaros’ta düzenlenen yemekli organizasyonda, sarı-kırmızılı kulübün eski sporcularını ağırladı. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre,  yeni yönetim listesinde yer alan isimlerden Ahmet Yüce, Mehmet Cibara, Sedat Doğan, Ebru Köksal ve Mehmet Karlı’nın da hazır bulunduğu yemekte üyelere hitap eden Aysal, özellikle kurumsallaşma çabalarına dikkati çekti.

İki sene önce göreve seçilirken verdiği vaadleri yerine getirmek için çalıştıklarını aktaran Aysal, “Bir çok konuda önemli noktalara geldik ama bazı noktalarda ise gecikmelerimiz oldu. Yeni dönemimizde inşallah bu gecikmeleri telafi edeceğiz. Galatasaray’da her günün önemi var. Programımız çok yüklü. Galatasaray, Türkiye’deki yerini, konumunu çok süratle kuvvetlendirmek zorunda ki yurt dışı başarılara istediğimiz ölçüde ulaşabilelim” diye konuştu.

Avrupa’daki rakiplerinin kendilerini sürekli yenilediklerini ifade eden Aysal, “Biz geleneklerimize bağlıyız ama modern bir kafayla da günü yakalamalıyız. Sadece yöneticilerimizin fedakarlığı ve sizlerin desteğiyle Galatasaray’ı Avrupa’daki rakiplerimizin seviyesine çıkarmamız mümkün değil. Kendi mesleğinde başarılı olmuş profesyonellerin desteğini muhakkak sistemimiz içine yerleştirmemiz gerekiyor. Bazı yetkilerimizi devretme alışkanlığı içine girmeliyiz. Bütün mesuliyeti kendi üzerimizde tutarak başarılı olmamız kolay olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal; Real Madrid ve Barcelona’yı yakalamamız hayal değil!..

Ünal Aysal, yeni döneminde birinci önceliğinin kurumsallaşma olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu; Avrupa’daki rakiplerimiz artık 600-700 milyon dolarlık bütçelere eriştiler. Biz 190 milyon dolarlık bütçeyle, 600 milyon dolar bütçesi olan Real Madrid’le başa baş oynamaya çalışıyoruz. Bu ancak tesadüfi başarılar getirir, sürekli başarılar getirmez. Sürekli başarılar, aynı silahlarla mücadele edildiğinde yakalanabilir.

Bizim de bu imkanlara ulaşmamız, Real Madrid’i, Barcelona’yı yakalamamız kesinlikle hayal değil. Real Madrid, Barcelona gibi takımları yakalama şansımız yüksek. O ülkelerdeki gelişim, ülkemizle aynı paralelde değil. Biz kurumsal yapılanmamızı bugünün şartlarına göre yaptığımızda, onlardan daha ileri ve güçlü imkanlara kavuşacağız.

Kulübün mali yapısı hakkında da bilgi veren Aysal, göreve ilk geldikleri zamana göre üçte bir oranında iyileşme sağladıklarını aktararak, “Son iki senedir borç stoğumuz düşmeye başladı. Bugün 220 milyon dolar civarında konsolide borcumuz var. Biz diğer kulüpler gibi teker teker müesseseleri bölerek borç ve alacakları ayırmıyoruz. Konsolide olarak net durumu aktarıyoruz. Bu da şeffaf yapımızın göstergesi” diye görüş belirtti.

Seçim günü Galatasaray Lisesi’nde yemek verilecek

Ünal Aysal, daha önce Galatasaraylılar Cemiyeti’nde ve Galatasaray Adası’nda düzenleneceği duyurulan toplantılarını iptal ettiğini açıkladı. Üyeleri 22 Haziran Cumartesi günü oy kullanamaya davet eden Aysal, Galatasaray Lisesi bahçesinde seçim günü yemek verileceğini de dile getirdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu