Fulya DosyasıGündemTransfer

Ve Demirören’in 5. Teknik Direktörü Mustafa Denizli Oldu!

“Türk Antrenörlüğünün onuru için istifa ediyorum” diyen Ertuğrul Sağlam’ın yerine daha önce “ben transferini yapmadığım bir takımda çaılşmam” diyerek prensiplerini bozan Mustafa Denizli göreve geldi !

Beşiktaş’ta, Ertuğrul Sağlam’ın istifasıyla boşalan teknik direktörlük koltuğuna sezon sonuna dek Mustafa Denizli oturdu. Başkan Yıldırım Demirören’in başkanlık döneminde çalışacağı 5’inci hoca olan Denizli, imza törenine hayli neşeli geldi.

İlk sözü alan Yıldırım Demirören, konuyu ‘aile dostu’ olarak lanse ettiği Denizli için yaklaşık bir yıl önce sarf ettiği, “Denizli bu kulüpten içeri giremez.” sözlerine getirdi. Kamuoyunun cevap beklediği soruları biraz gergin, biraz da telaşlı olarak cevaplayan Başkan Demirören, “Hocamızı korumak için aile dostumuz Mustafa Denizli ve Samet Aybaba ile ilgili bir açıklamada bulundum. O günün şartlarına göre doğru bir açıklamaydı.” dedi. Ertuğrul Sağlam’ın, “Ben görevdeyken başka isimlerle görüşüldü. Yapılanları içime sindiremiyorum.” sözlerini de değerlendiren Demirören, “Başkanlık makamı 25 kişiye değil, 20 milyon kişiye mutluluk vermelidir. Beşiktaş başkanı kimseden izin almadan, istediği kişiyle konuşur.” mazeretine sığındı.

Küçüklüğünde Siyah-Beyazlı renklere gönül verdiğini vurgulama ihtiyacı hisseden Mustafa Denizli ise futbolcu olarak gelemediği Beşiktaş’a uzun yıllar sonra teknik adam olarak gelmenin heyecanını taşıyordu. Demirören’in yüzündeki sıkıntının tam tersine Denizli kariyerinde üçüncü büyük kulübü çalıştıracak olmanın haklı gururunu yaşıyordu. Zaten bunun altını çizerek konuşmasını uzatınca Demirören’in sabır sınırları da zorlandı! Fotoğraf çekimin ardından basın mensuplarının sözleşmenin süresini sorması üzerine Mustafa Denizli’nin koltuğa oturup, “Başkanım sözleşme ile ilgili açıklama yapalım.” teklifi havada kaldı! Çünkü Demirören çoktan toplantı masasını terk etmişti. Yönetimin tasarrufu altındaki yardımcı antrenör ve menajer konusunda açıklama yapmak da Mustafa Denizli’ye düştü. İkilinin yanında oturan Denizli’nin yeni yardımcısı Tayfur Havutçu ise hiç söz almadı ve durgundu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu