FutbolGündemSon Dakika

Yargıtay’dan Demirören ve Orman’ı şok eden karar!

2007 ve 2008 yılındaki Beşiktaş Genel Kurul toplantılarında yönetim ve denetleme kurulunun ibrasına ilişkin kararların iptaline ilişkin mahkeme kararı Yargıtay tarafından onandı. Fikret Orman’ın Yıldırım Demirören lehine Yargıtay’a yaptığı itiraz reddedildi. / Son Dakika…

Beşiktaş Postası’nın haberi;

İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen ve kamuoyunda “Fulya Davası” olarak da bilinen davada 2007 ve 2008’de gerçekleştirilen genel kurul toplantılarında yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin ibrasına ilişkin kararların iptali yönünde karar çıkmış, yani Yıldırım Demirören yönetimi ibra edilmemişti.

Demirören’e borç yok!

Böylece, kulübün Yıldırım Demirören’e 100 milyon lira borcu olduğu iddiası çökmüş, Fulya projesi, Vicente Del Bosque ve Matteo Ferrari’ye ödenen tazminatlar başta olmak üzere kulübe verilen birçok zararın Demirören ve yönetiminden geri alınmasının önü açılmıştı.

Ancak Fikret Orman başkanlığındaki yönetim kurulu 6. Asliye Hukuk Mahkemesinin verdiği bu kararı Yargıtay’a götürmüştü.

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, Fikret Orman yönetiminin Fulya davası sonucuna yaptığı itirazı reddetti ve 6. Asliye Hukuk Mahkemesinin kararını onadı.

Hatırlanacağı gibi Yargıtay, Beşiktaş A.Ş’nin 2005-2007 yılları arasında 51 faturaya ilişkin kayıtlarında usulsüzlük iddiasıyla açılan davada aralarında TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in de bulunduğu sanıkların beraatine ilişkin mahkeme kararını da bozmuştu.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu