FutbolGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike DosyalarıŞike ve Bahis

Yıldırım’dan olay çıkartacak açıklama; Şikeyi Türkiye’ye sokan kulüp Galatasaray’dır!.

NationalTurk’ün haberine göre, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Salı günü oynanan Galatasaray Fenerbahçe basketbol maçındaki olayların ardından bugün düzenlediği basın toplantısında Türkiye’ye şikeyi sokan kulübün Galatasaray olduğunu iddia etti.

Genel Sekreter Mahmut Uslu ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Aziz Yıldırım, Galatasaray Liv Hospital’ın kazandığı basketbol maçıyla ilgili olarak sert açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım, Türk basketbolundaki gerçekleri ortaya koymaya çalıştıklarını ifade ederek şöyle konuştu:

“Türk basketbolunda neler yapılması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Biraz önce 4. Maçta 18 defa’ bip’ yapılan şekilde küfür edilmiştir. Bu küfürler endişe vermiştir. Şike şike diye bağırılan yerlerde anons yaptırılmadı ama bizim sahamızda ‘Ergin Ataman doping yapsana’ denince 5. Dakikada anons yapıldı. Salona 16 bin kişi alınmış, salonun kapasitesi 12 bin kişi. Bunların bir sorumlusu olmalı. Akreditasyonu olmayan biri gelip sahaya giriyor, kimdir bu? Obradovic’i neden getirdik, Türk basketboluna faydalı olsun diye. Obradovic diyor ki; Ben buraya basketbolu ileri götürmeye geldim, savaşmak için gelmedim.

Ergin Ataman milli takımda Fenerbahçelilerin yüzüne nasıl bakacak?

Ergin Ataman, kendisi milli takımın da antrenörü. Yarın Fenerbahçeli sporcuların yüzüne nasıl bakacak. Biz oyuncularımızı milli takıma göndermezsek ne yapacak. Türkiye’de basketbol hakemleri artık miladını doldurdu. Geçmişte Hasan Doğan’ın futbolda yaptığı gibi bazı hakemlerin camianın dışına çıkması lazım.

Biz Fenerbahçe SK olarak rakibimizi 2 maçta benim itirazıma rağmen, Ahmet bey onları locada ağırlayalım dedi.2 maçta da kendileri locada ağırlandı. Biz onların yaptıklarını da yapabiliriz ama bu bize bir şey katmaz.

Türkiye’ye şikeyi sokan kulüp Galatasaray’dır

Türkiye’ye şikeyi sokan kulüp Galatasaray’dır, hem yurt içinde hem de yurt dışında. Bu Türkiye’ye şike belasını sokanlar bize şikeci diye bağıramaz.

Basketbol Federasyonu başkanı artık FIBA’ya gitmeli, oraya yeni bir başkan gelmeli ve bu oyunları artık ortadan kaldırmalı. Biz bu oyunlara artık izin vermeyeceğiz, aynı şekilde voleybola da.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu