FutbolGündem

Şifreli yayınlanacak olan 2014 Dünya Kupası maçları TRT’de nasıl izlenecek? İşte şifre!..

2014 Dünya Kupası maçları TRT’de nasıl izlenecek!..  Tüm maçlar TRT ekranlarından canlı olarak yayınlanacak ancak uluslararası yayıncılık sözleşmeleri gereği, TRT uydudaki yayınlarına şifre koymak zorunda.

Hemen hemen her organizasyonda benzer durumlarla karşılaşılıyor ama aslında sadece TRT değil, diğer ulusal kanallar da şifreyi keyfen koymuyor. Çünkü uydu aracılığıyla yurt dışından izlenme imkanı doğuyor ve kanallar, sadece Türkiye sınırlarını içeren yayın haklarına sahip oldukları için, çok ciddi cezalarla karşılaşabilir ve hatta yayın lisansları tehlikeye girebilir.

Şifreleme sistemi, basit şifreleme sistemi olan BISS uygulaması olacak. Karasal yayın izleyicileri, D Smart, Digiturk ve Teledünya üyeleri sorunsuz şekilde (şifre girmeden de) TRT 1, TRT Spor ve TRT HD’yi izleyebilecekler.
Türksat uydusu üzerinden uydu yayını alan kullanıcılar ise maç esnasında şifreli yayından etkilenmemek için TRT 1, TRT Spor ve TRT HD kanallarına BISS Şifre girerek maçı izleyebilecek.

Peki futbolseverler Dünya Kupası maçlarını TRT ekranlarından nasıl izleyecek? TRT’nin Batı paketinde (Frekans: 11919 V – SR: 24444) maçlar şifresiz. Doğu paketinde ise şifre olacak.

Biss şifresi 100000000000 girilerek, doğu paketinden de izlenebilecek.

İşte şifre;

 

 

 

NationalTurk Haber

 

 

Büyütmek için üzerini tıklayın

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu