FutbolGündem

Zeytinburnuspor parasızlıktan dolayı otelde rehin tutuluyor

Spor Toto 3 Lig 3. Grup takımı Zeytinburnuspor, kamp yaptığı Bolu’da konaklama ücretini ödeyemediği için otelde rehin kaldı.

Karacasu Beldesi’nde bulanan Yıldız Termal Otel’de kampa giren ve 12 günlük çalışmalarının ardından İstanbul’a dönmek için hazırlık yapan Zeytinburnuspor dün saat 10.30’dan itibaren otelden ayrılamadığı için büyük şok yaşıyor.

Konaklama ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle otelde mahsur kalan futbolcular ve teknik heyet 26 saattir ayrılık için bekliyor. Zeytinburnuspor’un bugünde otelde rehin kalacağı belirtiliyor.

Zeytinburnuspor Yardımcı Antrenörü Vural Kaya, Zeytinburnuspor’un yaşadığı bu üzücü durumun 25 saattir sürdüğünü söyledi. “Dün sabah saat 10.30 çıkmamız gereken otelden bir ertesi gün saat 10.30 biz hale kamp yaptığımız otelde bekliyoruz.” diyen Kaya, şöyle devam etti:

Hala yönetimden bir ses, hala yönetimden bir ışık yok. Şaşkınlıkla bekliyoruz. Zeytinburnu’ndan aldığımız tepkiler iyi fakat herkes gelelim otelin ücretini kapatalım, neyse onu yapalım diyorlar. Hepsini ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Fakat burada başkanın ne cebinden ne sağdan soldan para bulmasını beklemiyoruz.

Zeytinburnuspor’un hakkı olan, Zeytinburnuspor ile kazanılan bir takım ücretten mukabilinde burasının ödenmesini istiyoruz. Bu konulara pek fazla girmek istemiyoruz. Bizi de aşar biz teknik adamız. Fakat dünden beri aldığımız hep duyumlar başkanın bu konuda duyarsız kaldığı, zaten 12 gündür hatta bu kampa gelmeden İstanbul’da biz tesislerimizde kamp yaptık.

Orada herhangi bir girişimde bulunulmadı. Ne futbolcu kardeşlerimin peşinatları ne herhangi bir eksik var mı gedik var mı? Zeytinburnu’nun aşevinden gelen yemeklerle bu arkadaşlarım orada 10 gün antrenman yaptılar. Oradan apar topar hatta buraya gelmeden bir gün önce de gene bu tür spekülasyonlar oldu.

Hatta geleceğimiz günde spekülasyonlar oldu. Malzemede sıkıntı yaşadık, onda sıkıntı yaşadık, bunda sıkıntı yaşadık. Buraya gelmeden öncede kendi aramızda hocalarımızla da konuşuyorduk. Ya oraya gidersek, bunlar çok duyarsız acaba orada da rehin kalır mıyız diye bunu esprili bir dille konuştuk. İşte çalışırız öderiz diye güldük ettik. Güldüğümüz başımıza geldi. Çok acı bir şey.”

Kaya, ne Zeytinburnuspor başkanını ne de yönetimden birinin aradığını belirterek, “Bırakın başkanı, tek başına başkanı da suçlamak istemiyorum. Ya bu yönetim nerede? İlginç bir şey. Amatör küme takımında olacak bir şey değil. Burada bizden önce bir şehrin amatör takımı vardı.

İki tane hazırlık maçı yaptık. Her hazırlık maçında idarecisi geldi, geldiler paralarını ödediler. Bu amatör takım. Zeytinburnu takımı ise bir marka, Zeytinburnulu olmak, Zeytinburnu’nda yönetici olmak çok önemli bir şeydir. Zeytinburnuspor’u herhalde araç kullanıyorlar, rant sağlıyorlar herhalde.

Herhalde demiyorum rantta sağlıyorlar aldığımız duyumlar. Biz teknik adamız. Biz bu futbol takımını bir yerlere getirmeye çalışıyoruz. Bizimde bir çekme derecemiz var. Ayıptır.” diye konuştu.

Yönetimin ve başkanın istifa etmesini isteyen Kaya, şunları kaydetti: “Bekliyoruz. Gelmezlerse gene buradayız bu akşamda. Pazartesi de buradayız. Birileri bize sahip çıkmaya çalışıyor ama bu yönetim istifa etsin, bıraksınlar, gitsinler. Biz yapamıyoruz bu işleri desinler. Bana göre bunlar kirli el. Türk futbolundan ellerini çeksinler.

Ayıp yazık. Burada 17, 18 yaşındaki çocuklarla bu lige girmeye çalışıyoruz. Bu çocukların yaşadıklarını nasıl ödeyecekler. Hadi parayı vaz geçtik. Bu çocukları biz lige nasıl hazırlayacağız. Bu travmadan nasıl çıkaracağız. Bu işlerden geldim başkanlık yaptım yalandan, geçsinler bu işleri.”

Takım kaptanı Caner Nurgül de otelde rehin kaldıklarını kaydederek, “Otel parası ödenmediği için rehin kaldık. Başkanımızın bu tarza davranışları bizleri çok üzdü. Böyle bir yönetim şekli olmaz. Ben hiçbir takımda görmedim. Bu arkadaşlarıma kaptanlık yapmaya çalışıyorum.

Böyle güzel bir takımda bunları yaşamak istemezdim.” Diye konuştu. İkinci kaptan Hakan Sayar ise içinde bulundukları duruma çok üzüldüklerini kaydetti. Sayar, “Bizim geleceğimiz açısından bize ders oldu. Bizi bu duruma düşünenlerin utanması lazım.

Takımın en genç oyuncusu Doğan Keser de böyle bir şey görmediğini, kampın güzel başladığını ancak kötü bittiğini dile getirdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu