Futbolu buradan takip et !
Sergen Yalçın: Ozan’ı futbolcu olduğuna ikna etmeye çalışıyoruz!
07 Şubat, 2019 | 14:33

Sergen Yalçın: Ozan'ı futbolcu olduğuna ikna etmeye çalışıyoruz!

Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, ara transferde Fenerbahçe’den gelen Ozan Tufan için, “Onu futbolcu olduğuna ikna etmeye çalışıyoruz” açıklaması yaptı.

Süper Lig’in güney ekibi Alanyaspor’un teknik patronu Sergen Yalçın, bugün düzenlediği basın toplantısında Ozan Tufan’la ilgili ilginç bir yorum yaptı.

“Ozan’ı futbolcu olduğuna ikna etmeye çalışıyoruz”

Süper Lig’e verilen arada istedikleri transferleri hemen hemen yaptıklarını dile getiren Sergen Yalçın, “Bir sıkıntımız var. Aldığımız oyuncular çok hazır durumda değil. Onları hazırlamak biraz zaman alacak. Örneğin Sural’ı aldık. Sural bir aydır antrenman yapmamış. Yeni yeni takıma uyum sağlıyor.

Ozan Tufan’ın durumunu zaten biliyorsunuz. 13 aydır futbol oynamamış. Dışarıda kalmış bir futbolcuydu. Onu tekrar bu oyuna adapte etmeye çalışıyoruz. Ozan’ı tekrar futbolcu olduğuna biraz daha ikna etmeye çalışıyoruz. Çok uzun bir süreç geçirdi. Tekrar içeriye girmesi zaman alacak. Biz de ona zaman veriyoruz ve uygun olan zamanda kullanmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Genç teknik adam, yeni transferlerden Steven Caulker hakkında ise “Steven Caulker ‘i aldık o da 6 aydır futbol oynamayan birisi. Yavaş yavaş Alanyaspor’a uyum sağlamaya başladı. Oyunun içerisine girmeye çalıştı. Ve son olarak Obi’yi aldık. Bir aydan beri sakat. Onun da tekrar oyuna dönmesi 2-3 haftayı bulacak. Aldığımız oyuncular iyi oyuncular, yetenekli oyuncular ama biraz diğer oyunculardan geri oyuncular. Bu sürede onlar, o aradaki zamanı kapatmaya çalışıyorlar, fizik güç olarak. Biz de adapte olduktan sonra onlardan en iyi şekilde yararlanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: Alanyaspor, Ozan Tufan, Sergen Yalçın,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.