HaberGündemÖzel Dosyalar

Şafak Mahmutyazıcıoğlu “11 daire olayının arkasında Ahmet Nur Çebi var”

Beşiktaş eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Ahmet Nur Çebi ve yöneticiler hakkındaki açıklamalarına katıldığı canlı yayınla devam etti.

Gündem Beşiktaş sitesinin Instagram hesabındaki canlı yayına katılan Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun açıklamaları:

“Mayıs ayındaki mali genel kurula kadar konuşmama kararım vardı. Sergen Yalçın hocaya saygım var. Mayıs ayına kadar konuşmamaya karar vermiştim. Daha sonra bu virüsten dolayı ligler durdu. Kulüpten yapılan açıklamadan sonra niye duruyorum konuşalım dedim. Bizden mi geliyormuş, evvel ezelden mi varmış, beraber değil miydik, bunları bi konuşalım dedim. Ben 40 yaşındayım, ne konuşacağımı kimseye sormam. Yönetici değilim, olmak gibi bir derdim yok. Bugün abi diyeceğim, kıramayacağım kişileri arattılar buna son vermekle alakalı ama ben ne konuşacağımı kimseye sormam. Mayıs ayında mali genel kurulun olup olmayacağı belli değil, bu dönemde bu işi halledelim dedim.

İçerik gizle
2 Şafak Mahmut Yazıcıoğlu Atilla Türker’e dava açtım
2.2 Şafak Mahmut Yazıcıoğlu: Mertcan Çam transferi Burak Yılmaz transferini kamufle etmek içindi. Çebi Burak Yılmaz’ı istemediği için transfer olmadı

Şafak Mahmut Yazıcıoğlu: Umut Şenol karşı cepheye mermi taşıdı

Baktığım 2 dava vardı aktif reklam ve Nevzat Demir’den tahliye davası.
Aktif reklam davasını yöneticiyken kazandık, Ahmet Nur Çebi döneminde istinaf aşaması bitti. Kulüple sözleşme yaptık, daha sonra yönetici olunca ben para almadım. Kimin aldığıyla ilgili konuşacağım.
12numara org belaltı, etik olmayan yayınlar yapıyordu.

Biz onlara kapatma davaları açtık, elli tane kapatma kararı aldık. En sonunda etik yayın yapacaklarına dair deklerasyon yayınladılar. Ben kulüp için karşı cepheyle mücadele ederken kulüp içindeki insanlar karşı cepheye mermi taşıdı. Bu kişi o dönem denetleme kurulunda olan şimdiki yönetici Umut Şenol’dur.

Şafak Mahmut Yazıcıoğlu Atilla Türker’e dava açtım

2019 yılında Atilla Türker’e dava açtım, Cumhuriyet Savcılığı’na belki 20 sefer suç duyurusunda bulundum. Tazminat davası açtım iddialar gerçek olmadığı için, tazminat davası devam ediyor. Göğsüme tabela yaptırıp ben Atilla Türker’e dava açtım diye mi gezeyim? Açtım dava.

“Fulya’daki otopark konusunda Ahmet Nur Çebi de İcra urulu başkanıydı”

Otopark ihaleyle verilmedi, kimsenin kiralamak istemediği boş bir yerdi. Kulüp orası için aylık 20 bin kira ödüyordu. İcra kurulunda karar alıp değerlendirelim dedik, Ahmet Nur Çebi de İcra urulu başkanıydı, İcra Kurulu kararı da bende var. 2 tane teklif bulabildik. Biri Vodafone Park’ın vale işlerini yapan firma, diğeri de bu şirket.

30 bin euro kira +cirodan pay konusunda şimdiki firmayla anlaştık. Bir önceki icra kurulunda 10 yıllığına kiraya verilmesi olarak yazıyor, sorun yok. Burada kıyamet koptu. Şu an 2020 yılının kirasını almışlar. Madem peşkeş çekildi, niye burayı kendi iddia ettikleri ücrete kiraya vermediler?

Ahmet Nur Çebi 6 sene boyunca buraya alıcı bulamadı, biz alıcı bulduk şimdi peşkeş çektiler diyor. Sen ne biliyordun, 6 sene ikinci başkanlık yaptın hiçbir şey bilmiyorsun.

Ahmet Nur Çebi döneminin hiçbir İcra Kurulu toplantısında imza yok.

Şafak Mahmut Yazıcıoğlu:  Mertcan Çam transferi Burak Yılmaz transferini kamufle etmek içindi. Çebi Burak Yılmaz’ı istemediği için transfer olmadı

Kulüplerde transfer işleri çok mahrem yönetilen bir iş. Ben bilmiyordum demem. Mahrem olan transfer Burak Yılmaz transferiydi. Taraftar tepkisi vardı, içerde istemeyenler vardı ama bütçesi ve takıma uygunluğu olduğu için de gizli yürütüyorduk. Burak’ı kamufle etmek için Mertcan ortaya atıldı. Ahmet Nur Çebi bir açılışta ben Burak’ı tanımıyorum dedi. Hani kimse onu dinlemiyordu ya, madem kulübün ikinci başkanı çıktı böyle konuştu, biz de O’nun lafını yere düşüremeyiz, Burak transferi iptal dedik.

“Erdal Torunoğulları’nın trolleri var. Benim trolüm yok, kiralık gazetecim yok.”

Onların hayatı mesaj, ben burdayım. Yarın Bülent çıksın sunsun, onlar da gesin konuşalım. Bakalım kim ayakta durabilecek? Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Yanlışlarımız olabilir ama Beşiktaş aleyhine bir şey yapmadık. Hatalar yanlışlıklar olabilir ama bilinçli olarak en ufak bir hatamız olmadı.

Benim trolüm yok, kiralık gazetecim yok. Bu onların işi, trol tutma, mesaj gönderme, hiç benim işim değil. Şu anda yönetimdeki Erdal Torunoğulları kime kaç para veriyor? Hodrimeydan, karşıma çıksın konuşsun, Bülent sunsun, çıkalım konuşalım. Benim Beşiktaş’tan beklentim yok, taraftarım artık.

Şafak Mahmut Yazıcıoğlu “Ahmet Nur Çebi ben Burak Yılmaz’ı tanımıyorum dese Alvaro Negredo gelmeyecekti”

Negredo transferinde madem benden almadınız ben de sizin ekmeğinizle oynayacağım diyen Ceylan Çalışkan var. Erdal Torunoğulları, Atilla Türker’le bir çete. Ceylan Çalışkan ben size Negredo’yu bedava getiririm demiş, menajeri demiş ki öyle bir dünya yok. Ahmet Nur Çebi ben Burak’ı tanımıyorum dese Negredo gelmeyecekti. Şimdi sen başkansın adam futbolcu, tanıştılar mı acaba?

Aras Özbiliz transferi

Aras’ı satılma durumu oldu, bir yere verelim dedik. 2019 yılında bizden para alma, 2020-2021 yılına aynı paradan kontrat yapalım, satarsak ne ala, satamazsak paranı al dedik, çocuk da kabul etti. Alacağını öteledik, bi geri zekalı mıyız oynamayan adamla sözleşme uzatalım? Fikret Orman Aras geldikten sonra çok yetenekli olduğunu söylüyordu ama öncesinde bize hiç futbolcu önermedi, hep biz ona önerdik. Fikret Orman gidin şunu alın demez, siz ona bir şey sunarsınız o şunu alalım diyebilir. Sonuna siz bilirsiniz diye ekler.

Umut Güner beni aradı bir stoper almışız sözleşmeye gidiyoruz diye

Ben Matej Mitrovic’i otelde sözleşme imzalarken tanıdım, Umut Güner beni aradı bir stoper almışız sözleşmeye gidiyoruz diye. Metin Albayrak’ın yönettiği scout ekibi aldırdı, 4,5 milyon Euro’ya satıldı. Ondan zararımız yok. Roco’yu Şenol Güneş’in Şilili oyuncuyu alın dediği onayıyla aldık. Larin’i bizimle işte Amerikalı santrforumuz diye Ali Naibi tanıştırdı. Kiralık teklifler geldi, Şenol hoca verdirmedi.

Larin’in ABD’de kazandığı rakam da yazılan kadar düşük değildi ama Beşiktaş Fenerbahçe ve Galatasaray’da bir fiyat skalası, fiyat aralığı var. Aras’a 1,5 milyon Euro verilmesi makul mu? Belçika’da 200 bin Euro’ya oynayan adam buradan 1-1,5 milyon Euro istiyor, yoksa gelmiyor. Bunu biz yapmadık, sistem böyle. O dönem büyük kulüpler arasında büyük kopukluk vardı, şu an futbolcu ücretleri konusunda 3 büyükler arasında uzlaşma sağlanabilir.

Şafak Mahmut Yazıcıoğlu: Ahmet Nur Çebi’nin her şeyden haberi var. Erdal Torunoğulları getirdiği Mario Gomez’in%30 menajer ücretinden haberi yok

Menajersiz iş yapmak atıyorlar tutuyorlar ama mümkün değil. Dünyadaki standrt menajer ücreti %8-10 arası. Gidin bakın kulübe, bizim imzaladığımız sözleşmelerde bundan fazla verilmiş ücret var mı? Erdal Torunoulları kendi getirdiği Mario Gomez’de %30 menajer ücreti var. Övgüyü üzerine alıyorsun. Attığı gol senin, kaçırdığı gol benim. Her şeyden haberin var, %30’dan haberin yok. Böyle bir şey olur mu? Erdal Bey’e benim aleyhimde haber yapacağınızı söyleyin size bütün belgeleri verir. Sızmasını istediğim belgeler sızdı, onların alnına şak diye cevabı yapıştıracağım. Şahsi sorumluluğumu ortaya koyuyorum.

Kavalcı’nın, Adalı’nın günahı neydi?

Ben iftira atıyorsam, yalanım varsa gidecekler Disiplin Kurulu’na Beşiktaş başkanına iftira atmanın yeri belli, benle ilgili işlem yapacaklar. Davet ediyorum, benimle ilgili işlem yapsınlar. Gidecekler savcılığa suç duyurusunda bulunacaklar. İftira çıkmazsa, ya o prim verildiyse o zaman ne olacak? Prim personele verildi deniyor. Ahmet Kavalcı’nın, Serdal Adalı’nın günahı neydi cebinden verdi hep? Ümraniye’de yöneticilik yapmayı istiyorsan bedeller ödeyeceksin. Beşiktaş’ın parasıyla itibar yapmayacaksın. Beşiktaş’ın parasını harcayarak ben de Superman olurum.

Adam Dorukhan’ın menajerini tanımıyorum diyor. 4 Ocak’ta evinin yakınındaki restaurantta yemek yemişler mi yememişler mi?

İki senedir yalvarıyorum bana dava açsınlar diye. Ben çaldıysam gitsinler dava açsınlar. Adam Dorukhan’ın menajerini tanımıyorum diyor. 4 Ocak’ta evinin yakınındaki restaurantta Ali Naibi, Necdet Ergezen, Ogan Tarhan yemek yemişler mi yememişler mi? 1,1 milyon Euro’ya anlaşmışlar mı anlaşmamışlar mı? Yapmadık derlerse fotoğrafları göndereceğim. Bu kadar yalan dolan üstüne bir de bize yükleniyorlar. Ondan sonra Şafak niye patladın, ben de insanım.

“Fikret Orman olmasa Şenol Güneş belki daha erken giderdi”

Ben Şenol Hocayı niye sevmeyeyim? Babam yaşında adam. O tekni direktör ben yöneticiyim. Ben kimsenin altını oyamam, çıkar ne söyleyeceksem söylerim.Fenerbahçe maçı 3-0 öndeyiz, maç 3-3 bitiyor. Ortada motivasyonu düşük bir hoca var. Kimse Beşiktaş’ta kalmak zorunda değil demiş, ben de beğendim. Evet zorunda değilsin, gitmek istiyorsan git, davulla zurnayla uğurlayalım. Sen bir hata yapıyorsun, bedelini biz ödüyoruz. Profesyoneller gidiyor, biz buradayız. Onların burada olmasının baş sebebi para. Fikret Orman Şenol Güneş’e hep abi diye hitap ederdi. Son saniyeye kadar arkasında durdu. Fikret Orman olmasa Şenol Güneş belki daha erken giderdi. Ocak ayında Şenol Hoca’ya sözleşme teklifi yapıldığını da öğrendim. Milli takımla daha önceden anlaşmış.

“Stat inşaatında Adnan Dalgakıran maliyet gözüktüğü gibi değil, büyük işler var diyor. İhale komisyonu başkanı Ahmet Nur Çebi’ydi !”

İkinci başkan Adnan Dalgakıran statta maliyet gözüktüğü gibi değil, büyük işler var diyor. İhale komisyonu başkanı Ahmet Nur Çebi.. Ben statta yokum. Ben yönetici oldum statta maça geldim. Bunu diyorsan ihale komisyonu başkanı 6 sene uyumuş. Bu kadar becerisiz biriyse Ahmet Nur Çebi’yi niye kulübe başkan yaptınız? Statta hile hurda varsa Ahmet Nur Çebi açıklasın, ihale komisyonu başkanı. Ya birisi başkanlığı bıraksın, ya diğeri ikinci başkanlığı bıraksın. Stadın gördüğüm sözleşmeleri var, bazı konularda yanlışlar yapılmış. İhtar çekelim noktasına geldik, son 1-2 haftamızdı. Bu büyüklükteki her inşaatta böyle ufak sapmalar olur.

Burada kötü niyetli olan kimse yoktur, ihale komisyonu başkanı Ahmet Nur Çebi’nin de kötü niyeti yoktur, kasıtlı yapıldı demiyorum. Statta Çebi’den başka ihale komisyonu başkanı yoktu, bütün ihale anlaşmalarını sayın Çebi yaptı. Diyelim ki ihale komisyonu başkanı değildin, ikinci başkan değil miydin? Her şeyi bileceksin. Ben hukuktan sorumluyum, Negredo transferi beni ilgilendirmez diyebilirim. Ben bunların arkasına sığınmadım. Yedek yöneticiyken bile her şeyden haberim vardı. Sen benim bundan haberim yoktu diyorsun, hangi konudan haberin vardı Ahmet abi?

Seyit Ateş boya iddialarını bize söyleyeceğine gitsin savcılığa şikayet etsin denetesinler. Bir bilirkişi gelsin, iki günde tespit etsin. 5 yıldır konuşuyorlar, bizim camia da bayılıyor bu işlere. Genel kuruldan rica ediyorum, herkesi ibra edin beni etmeyin. Ben bir mahkemede konuşayım ibra edilmeyecek bir şeyim var mıymış yok muymuş. Hayatları algı, hayatları reklam. Onlar da biiyor kötü niyetli kimsenin olmadığını.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: Çatı danışmanlığı faturası nedir?

Ben çatı faturasını 6-8 ay evvel öğrenmişimdir. Çatı danışmanlık bedelini gördüm, dedim ki biz çatıyı kime yaptırdık? Çatı danışmanlığı diye bir şey hayatımda duymadım. Büyük kulüplerde bazı kalemleri olduğu gibi yazamıyorsun, yazarsan 6 ay beklemek zorundasın. Çok hızlı olmak lazımdı, olduğu gibiş yazamadık. Ben iyi niyetimden dedim ki tamam böyle yazalım. Ne zaman ki bunlar yaptı demeye başladılar, ben de açıklasınlar dedim. Çatı danışmanlığı almadı Beşiktaş, olsaydı firmayla kulüp arasında bir şeyler gider gelirdi. Bu firmanın çalışanı bir kere stada gelmemiş.

Demir faturası kur farkı var, burdan bir fatura sokalım alalım. Şimdi Fikret Bey’in imzası var diyor. Herhangi bir yönetici Fikret Orman’a başkanım bir imza derse güvenir imzalar. Canlı yayında koltuğunu verdiği adamın götürdüğü evrakı mı imzalamayacak? Bütün harcamalarda Çebi’nin imzası var. Çatıyı yapanın parasını ödememişsin, çatı danışmanlığı yapanın parasını hemen ödemişsin. Başka bir firmadan teklif aldınız mı, firma başka bir çatıya danışmanlık yaptı mı, çatı danışmanlığı diye bir örnek var mı?

Firmanın referanslarına bakıyorum, 5 referansı var ikisi Kaptan Demir Çelik. Görüntü o ki var bir ilişki. Fikret Bey’in imzası var demeyecek, çıkacak ben bu işi bu yüzden yaptım diyecek. Adam Kaptan Demir Çelik çalışanı.

Sinan Vardar yıllarca fatura kesti. Ahmet Nur Çebi’nin 40 faturası var, kur farkını da aldı

En düşük teklifin 4 milyon olduğu yerde Fikret Orman fabrikasının bir bantını kapattı, yarı maliyetine yaptı bu işi. Ahmet Nur Çebi kendi faturanı kesme,dert olur dedi, şimdi bunu Fikret Orman’a karşı kullanıyor. Fikret Orman’ın, Şafak’ın iki faturası var, Çebi’nin kulübe kestiği 40 fatura var. Sen demir sattıysan biz odun mu sattık? Sinan Vardar yıllarca fatura kesti. Ahmet Nur Çebi’nin 40 faturası var, kur farkını da aldı.

“11 daire konusu olan firmayı Ahmet Nur Çebi buldu ve işi o halletti”

Kulübün çeklerini nasıl değerlendireceğimizi konuştuk, Beşiktaş Belediyesi’ne gittim. Çek dediğimizin bizim açımızdan çöpten farkı yok. Gitti bir inşaat firmasıyla anlaştı Ahmet Nur Çebi, sporculara lojman olsun diye o çekleri aldık. İnşaatlar bitti, inşaat sektörü patladı. Dava mı açsak noktasına geldik, yönetim değişti. O işi de yapan yöneten kişi Ahmet Nur Çebi’dir. Genel sekreter ateş ediyor, bilmiyor ki perdenin arkasında Çebi var. Ahmet Nur Çebi de çıkıp ben bu işi biliyorum demiyor. Sonra Şafak delirdi diyorlar. Hiçbir işe yaramayan çekleri daireye çevirip Beşiktaş’a kazandırdık. Firmayı Ahmet Nur Çebi buldu ve işi o halletti. Bu başarılı bir iştir. Beşiktaş zarar ettiyse işi yapan Ahmet Nur Çebi’dir ama başarılı bir iştir.

Kocaeli Birlikspor

Kocaeli Birlikspor konusunun tek muhatabı Metin Albayrak’tır. Kendisi orada, ona sorun.

“Fulya davası, Ahmet Nur Çebi’nin bizzat kendi yürüttüğü bir davadır”

Beşiktaş kamu kurumu, en ufak kaybında temyize gitmek zorunda. Fulya benim müdahil olduğum bir konu değil ama Beşiktaş’ın temyize gitmesi doğru. Ahmet Nur Çebi’nin bizzat kendi yürüttüğü bir dava. Beşiktaş lehine sonuçlandırmak için elinden geleni yaptı ama bu kadar oldu. Bu işin muhatabı Ahmet Bey’dir.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: Dünkü KPMG raporunda 95 milyon dolarlık Fulya zararını görmezken ben Fulya Otoparkı gördüm.

5268 üye davası

Sahte üyeler nasıl bilinebilir ki? Benim dünya tatlısı 2 kızım var. Dayıları Galatasaraylı. Bir maçta forma giymesine iddiaya girdik. Ben Galatasaray forması giyip fotoğraf çektirdim. Bir fotoğraf tek başına delil olmaz. Bizde adam kesmek adet olmuş. Kul hakkı yemeyi adet edinmişiz. Ben 68 Beşiktaşlı olmayan kongre üyesi tanımıyorum. Dünyanın en saçma davası, kazanılma şansı yok.

Toplu aidat

Aidat dediğiniz aylık 10 lira. 10 liraya oyunu satar mısın? Bu kongreye nasıl bir hakarettir? Ben 50 kişinin aidatını yatırdığım oldu mu, oldu. Ailem arkadaşlarım, kimisinden geri aldım kimisinden almadım. Biz otomatik kredi karıyla ödemeyi oturtamadık. Ahmet Bey şimdi başkan, o yapsın bu işi. İnsanlar karmaşada unutuyor. Bir insana 120 lirayı verip gel bana oy ver demek kongreye hakarettir, akıllı olsunlar.

Ernst Young Denetleme raporunu Ahmet Nur Çebi isterse yayınlayabilir

Fikret Orman özel kasasında saklıyor diyorlar, Fikret Orman’ın özel kasası yok. Ayrıldığı ana kadar Ahmet Nur Çebi’den sakladığı hiçbir şey yok. Ahmet Nur Çebi şu an isterse denetleme raporunu yayınlayabilir, tekrar denetletebilir. Bu raporu bilmiyorsa adımı değiştiririm. İktidar mazeret üretmez.

Bankalar Birliği Anlaşması

1,6 milyon TL’ye 5,5 milyarlık tahhüt verecek kadar geri zekalı mıyız? Devlet bize 10-12 yıl vadeli şu kadar para vereceğiz dedi. Ekonomik şartlar müsade etmedi. Borç ödemek kaydıyla gelirleri temlik altına alarak verdiler bu parayı. Gelirler zatem temlik verilmişti, başka yerdeydi Ziraat Bankası’na geçti. Borçların bilançodaki yeri değişti. Parayı da bize vermediler. Blokeli hesaptan sözleşme bedeli olarak futbolculara alacaklarını ödediler. Bazı borçları da kabul etmeyip ben bunu ödemem dediler. Tüzüğe aykırıysa versinler. Şimdi ben dudu ki Ziraat Bankası’na 200 milyon borç için başvurmuşlar. Çok isterim almalarını, kulübü rahatlatmalarını ama 200 almak suç değil de 300 almak mı suç? Temlik edilmemiş bir şey yoktu, her şey zaten temlikliydi. Biz hep yeni proje üretip sponsorbulup o sposor sözleşmesini götürüp temlik alıyorduk. Sen de git bul temlik et al parasını.

Beşiktaş’ın 100 milyon zararı var

Biz allem kullem edip para buluyorduk, vergi yapılandırmasını bozmuyorduk. Duydum ki vergi borcunu ödememişler, yapılanma bozulmuş. Şu an yeni bir yapılandırma anlaşması yapılamazsa Beşiktaş 100 milyon zararda. Bizim yönetimimizde bütün parayı Çebi buldu deniyordu. Şu an başkan Çebi, şimdi bulsun parayı. Fikret Orman sponsoru buluyordu, sözleşmesini yapıp getiriyordu. Ahmet Nur Çebi’nin birkaç milyon parası vardı, giderlen son kuruşuna kadar aldı gitti.

Ahmet Nur Çebi Vergi borcundan korkup Futbol A.Ş’ye başkan olmadı

Türkiye’de ilk defa kulüp başkanı Futbol A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı değil, Futbol A.Ş’de Ahmet Nur Çebi’nin imza yetkisi yok vergi ve sigorta borçlarından kendi şirketleri sorumlu olur diye. Kendi başkanlığını yaptığı kulübe güveni yok. Erdal Torunoğulları helal olsun kabul etmiş. Ben olsam derim ki başkan karun gibi adamsın, senin güvenmediğin yere ben nasıl güveneyim? Vergi borcu gelecek diye Futbol A.Ş Başkanı olmuyor adam, Beşiktaş camiası bunu nasıl kabul ediyor? Ben 3 kuruşluk malımla olurdum.

Bundan 2 sene evvel Euro’yu 7,4’ten alıp maaş ödedik. Beşiktaş’ın ödediği aylık faiz 4 milyon dolar.”

Sedat Peker’i tahliye eden eski savcı Engin Baltacı kimdir?

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Engin Baltacı için suç duyurusunda bulunuldu

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu