FutbolHaberÖzel Dosyalar

Çebi’nin bombası Mesut Yılmaz dönemi DGM Savcısı Engin Baltacı

Çebi'nin yeni dönem bombası Engin Baltacı Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'nin listesinde dikkat çeken bir isim var... Yıldırım Demirören döneminde asbaşkanlık yapmış ve ibra edilmeyen yönetimin bir parçası olan Engin Baltacı, Çebi'nin listesinde...

Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi’nin listesinde dikkat çeken bir isim var… Yıldırım Demirören döneminde asbaşkanlık yapmış ve ibra edilmeyen yönetimin bir parçası olan Engin Baltacı, Ahmet Nur Çebi’nin listesinde…

Ahmet Nur Çebi’nin yeni dönem bombası Baltacı Başbakan Mesut Yılmaz ve dönemin Devlet bakanı Abdülkadir Aksu döneminde DGM Savcısı olarak görev yapmıştı.

Ahmet Nur Çebi’nin listesine göz atınca bazı isimler dikkat çekiyor. Yıldırım Demirören döneminde ibra edilmeyen Engin Baltaci var.

Engin Baltacı eski askeri hakim

Engin Baltacı DGM görev yapan eski askeri hakim. 69 yaşında. Ahmet Nur Çebi’nin kendisine en çok güvendiği isim olarak dikkati çeken Baltacı  2019’da kongrede Divan Başkanlığı yaptı.

Yıldırım Demirören döneminde de asbaşkanlık yaptı.

Mehtap Mutluşan ise 2013’te Serdal Adalı‘nın listesinden adaydı. Eşi de Çaykur Rizespor’da yöneticilik yaptı.

Diğer aday Umut Tahir Güneş ise Bırakmam Seni projesine 1 Milyon TL verdi. Polinom Yapı İnşaat Firması’nın sahibi olarak biliniyor. 2010-2012 arası Yıldırım Demirören döneminde asbaşkanlık yaptı. Celal Aral, Futbol AŞ yönetim kurulu listesi üyesiydi. Bırakmam Seni kampanyasına 1 Milyon TL bağış yaptı.

Serhan Çetinsaya. Aileden zengin genç bir isim. 2019’da Kayserispor başkanlığı önerildi. Reddetti. Çağatay Ulusoy’un yakın arkadaşı olarak tanınıyor. Ali Bayrak, koronavirüs döneminde 15 bin maske bağışladı kulübe. Adaylar arasında en tanınmayanı ise Murat Kılıç. Camia içinde pek bilinmeyen bir isim.

Engin Baltacı, Demirören ile Adalı’nın arasında bir sıkıntı olmadığını söyledi.

NationalTurk Haber

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu