DünyaGündem

2014 Dünya Kupası biletlerine yoğun ilgi!..

2014 Dünya Kupası biletlerine yoğun ilgi!.. FIFA 2014 Dünya Kupası ikinci dönem biletlerine yaklaşık 350 bin taraftar talepte bulundu…

FIFA’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, satışa çıkan ikinci aşama biletleri için ilk 5 saat içinde yaklaşık 350 bin taraftarın başvuru yaptığı belirtildi. Talepler arasında 300 bin bilet başvurusu yapan evsahibi Brezilya taraftarları ilk sırada yer alıyor. Çinli, ABD’li ve Arjantinli taraftarlar yaklaşık 5 bin bilet isteminde bulunurken, Avustralya, Fransa, Kolombiya, İngiltere ve Almanya’dan yaklaşık 3 bin bilet talep edildi.

En düşük fiyatın 90 dolar olduğu Dünya Kupası ikinci aşama biletleri için 30 Ocak 2014 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Kalan biletler, şubat ayında tekrar satışa çıkacak ve temmuz ayına kadar satılmaya devam edecek.

Brezilya’daki Dünya Kupası’nda, VIP ve medya kategorilerine ayrılan kontenjan dışında taraftarlara yaklaşık 3 milyon bilet satışı yapılacak. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, FIFA daha önce ilk aşamada 1,1 milyon bilet satıldığını açıklamıştı. FIFA 2014 Dünya Kupası, 12 Haziran-13 Temmuz 2014 tarihleri arasında Brezilya’nın 12 kentinin evsahipliğinde düzenlenecek.

Turnuvanın açılış maçı, 12 Haziran’da Sao Paulo’da Brezilya ile Hırvatistan arasında oynanacak. Finale kalan iki ülke ise 13 Temmuz’da Rio de Janeiro’da karşılaşacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu