FutbolGündem

Abdullah Avcı’dan çok tartışılacak İbrahim Toraman yorumu!..

Abdullah Avcı’dan çok tartışılacak İbrahim Toraman yorumu!.. Milli Takım’ın hocası Abdullah Avcı, çok tartışılan kadro seçimi için “Eğer Toraman’ı çağırsam, Macar forvetlerin beline bile gelemezdi” savunması yaptı.

Hatırlatalım; o gün golü taçtan yedik… 1.79’luk Toraman, kafayla en çok gol atan stoperlerden biri… Oynayan Semih 1.82, Bekir 1.85, kulübede bekleyen Zan ise 1.91 boyunda!..

BU CEVAP ÇOK TARTIŞILIR

A Milli Takımımız 2014 Brezilya yolunda 6 maç sonunda şansını mucizelere bırakmış durumda… Bunda birçok saha içi ve saha dışı etken olduğu gibi milli takım teknik direktörü Abdullah Avcı’nın da rolü büyük.

Habertürk’ün haberine göre; hafta sonu Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi’nin Spor İletişimi Sertifika Programı’nın mezuniyet törenine konuk olarak katılan teknik direktör Abdullah Avcı, “İbrahim Toraman neden milli takıma çağrılmıyor” sorusuna çok tartışılacak bir cevap verdi.

SEMİH’LE 3 SANTİM FARK VAR

Avcı, “Beşiktaş, ligde Mersin ile birlikte en çok gol yiyen takım. Toraman, ne Hiddink ne Terim döneminde de milli takıma çağrılmadı. Macaristan maçında Macar forvetlerin beline bile gelemezdi” diye konuştu.

İşin ilginci; Avcı’nın boyu kısa olduğu için almadığı İbrahim Toraman ile Semih Kaya arasındaki boy farkı sadece 3 cm. Ve Macarlar’dan golü yerden yedik. Ayrıca İbrahim Toraman’la kalitelerini kıyaslamıyoruz ancak defans oyuncularının sadece boylarının önemli olmadığını da Puyol ve Cannavaro örneklerinden anlayabiliriz.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu