FutbolGündem

Hıncal Uluç’tan çok tartışılacak derbi yorumu; Galatasaray tarihi fark yer!..

Hıncal Uluç’tan çok tartışılacak derbi yorumu; Galatasaray tarihi fark yer!.. Galatasaray’ın Kardemir Karabükspor karşısında oynadığı futbola spor yazarı Hıncal Uluç’tan çok sert eleştiri geldi.

Ajansspor’un haberine göre, sarı- kırmızılıların bu futbolla, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Fenerbahçe ile oynayacağı derbi maçta farklı bir mağlubiyet alacağını iddia eden Uluç, “Galatasaray’ın Saracoğlu’nda Fenerbahçe’ye karşısında bu topu oynasın, 6-0 unutulur, başka bir skor konuşulmaya başlanır” yorumunda bulundu.

İşte Hıncal Uluç’un Sabah Gazetesi’nde yayınlanan o sözleri;

“Karabük maçının en güzel yazısını Rıdvan Dilmen kardeşim yazdı! Galatasaray’ın harika oynadığını anlattı. “Çok kontrollü, çok güzel oynadı” diye yazdı. Alnından öpüyorum Rıdvan’ı!..

Fatih Terim’e diyor ki ‘Fenerbahçe karşısında da aynen böyle oyna, Fener sana 5 atsın!’ Aynen bu… Rıdvan Dilmen’in futbolu ne kadar iyi bildiğini, en iyi bilenlerdenim ben… Ama son zamanlarda böyle yazması, tamamen Fener’e abone olduğunu gösteriyor.

Şu Galatasaray’ın Karabük önündeki futbolunu beğenmesinin tek anlamı var: ‘Aman Fener’e de böyle oyna.’ Çünkü bu Fenerbahçe’nin istediği futbol… 5 atar Fenerbahçe… Tarihi fark olur, 6’yı da geçer. Galatasaray’ın Saracoğlu’nda Fenerbahçe’ye karşısında bu topu oynasın, 6-0 unutulur, başka bir skor konuşulmaya başlanır.

Futbol bu kadar mı kötü oynanır! Hafta arasında bir haber: ‘Selçuk İnan, ünlü isimleri geçmiş, pas isabeti en yüksek adam olmuş.’ Selçuk İnan, Galatasaray’a değil istatistiklere oynuyor. Ben Fatih Terim’in yerinde olsam, Selçuk’u 18’e almam. Takıma değil istatistiğe oynayan adamdan hayır gelmez. Yüzde 77 ile oynuyormuş! Beni koysun, yüzde 100 ile oynarım.

Kaleciyle… Tabii… Kendi yarı sahamın ortasındayken, en yakın rakip öbür yarı sahadayken yani benden 20 metre uzaktayken ayağıma gelen her topu ben bir Galatasaraylıya atarım. Sağımdakine, solumdakine ya da arkamdakine… Kimse de müdahale etmez ve yüzde 100 ile oynarım. Böylece İniesta’ları da, Xavi’leri de geride bırakırım. ‘Hıncal Uluç, dünyanın en iyi pas dağıtan adamı’ diye tarihe geçerim. Böyle bir şey olur mu ya!..

Selçuk, Galatasaray’ın oyununu öldüren adam… Drogba, Galatasaray’ın 18’inin üzerinde dolanıyor. Top çıkarmaya gelmiyor zavallı, top almaya geliyor. Çünkü orada beklemekten anası ağlıyor! Selçuk Semih’e, Semih Gökhan’a, Gökhan Selçuk’a, Selçuk… 17-18 pas yapıyorlar santranın gerisinde kendi yarı sahalarında ve Rıdvan bu futbola ‘iyi futbol’ diyor!

Çünkü Galatasaray böyle top çevirecek ki Fenerbahçe’nin hücuma katılmış olan Gökhan Gönül’ü, Fenerbahçe’nin hücuma katılmış olan Ziegler’i, Fenerbahçe’nin hücuma katılmış olan Egemen’i rahat rahat geri dönsünler, yerlerini alsınlar. ‘Hey Selçuk! Artık topu bu tarafa atabilirsin. Biz yerimize geldik’ desinler.

NationalTurk Haber

Bu futbolu alkışlayan Rıdvan’ın futboldan anlamadığı söylenemez. Bu futbolu alkışlayan Rıdvan için bir tek şey söylenebilir; ‘Aman Fener’e de böyle oynayın, ne olur hocam!’ Resmen inanamadım.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu