FutbolGündem

Adnan Öztürk’ten Ünal Aysal’a ağır eleştiri!..

Adnan Öztürk’ten Ünal Aysal’a ağır eleştiri!.. Galatasaray’ın eski yöneticisi Adnan Öztürk’ten Başkan Ünal Aysal’a ağır eleştiri…

Galatasaray’da bir dönem önce Ünal Aysal’ın başkan yardımcılığını yapan Adnan Öztürk, savaş baltasını çıkardı ve sarı kırmızılı kulübün başkanına ağır eleştiriler yöneltti. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Adnan Öztürk, Galatasaray’da yöneticiyken sivri dili ile birçok kişiyi rahatsız etmişti. Yöneticiliği bıraktıktan sonra Öztürk, yavaş yavaş sarı kırmızılı kulüpte muhalefet önderi olmaya başladı.

Galatasaray’daki son gelişmelerin camiayı rahatsız ettiğini vurgulayan Adnan Öztürk, sarı kırmızılı yönetimin Türkiye Futbol Federasyonu ve Fatih Terim ile beraber yaşadığı “milli kriz”e karşı şu açıklamayı yaptı; Ben artık bu tarza, ‘Aysalvari kurumsallaşma’ diyorum. Federasyon Başkanı’na ‘istifa et, seni tanımıyorum’ diyeceksin, 10 gün sonra ‘buyur hoca ile görüş’ diyeceksin. Sonra da ortalığa yangına çevirip federasyondan imzaladığınız kontratı isteyip, vermem sözünü duyunca, tartışma, kavga çıkartacaksın. Daha dün ‘elemanım’ dediğin, kulübünün teknik direktöründen istesene kontratı. Niye Federasyon’dan istiyorsun? Bir kontrat varsa, iki taraf da imzalamıştır .Tek mesajım var. Lütfen biraz ciddiyet.

Adnan Öztürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu konuda görüş bildirerek, Fatih Terim’in Milli Takım’da görev yapmasını istemesini ise şöyle yorumladı:

“Başbakan, bir futbolsever olarak temennilerini tabii ki söyleyecek. Türk futbolu adına, futbolu seven bir Başbakan’ın olması güzel. Ancak temenni, sorumluluk ve görev farklı işlerdir. Galatasaray’ı yönetmek Sayın Ünal Aysal’ın işi. Şimdi mesele, Sayın Aysal’ın, Başbakan’ın temennisini ne olarak algılayacağında. Temenni mi talimat mı?”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu