FutbolGündem

Adnan Polat, Ünal Aysal ve ekibini bombaladı; Aysal mayıs ayında kaçıp gidecek!..

Adnan Polat; Ünal Aysal mayıs ayında kaçıp gidecek!.. Adnan Polat, Ünal Aysal ve ekibini bombaladı. Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat, mevcut yönetimi yerden yere vurdu, başkan Ünal Aysal’ın kulübü felakate götürdüğünü vurguladı…

Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat, mevcut yönetimi yerden yere vurdu, başkan Ünal Aysal’ın kulübü felakate götürdüğünü vurguladı. HABERTÜRK TV SPOR DANIŞMANI FAİK ÇETİNER’e çok özel açıklamalarda bulunan Polat, birbirinden önemli, her biri manşet değeri taşıyan ifadelere imza attı. İşte Adnan Polat’ın Ünal Aysal’ı hedef aldığı ve Galatasaray Kongre Üyeleri’ni göreve çağırdığı o ifadeler:

‘AYSAL, GALATASARAY’I FELAKETE GÖTÜRÜYOR’

“Ünal Aysal, Galatasaray’ı felakete götürüyor… Kulübün 600 milyon dolar borcu var… Galatasaray’ın 10 yıllık gelirleri kısıtlandı. Kulüp yıllık en fazla 100 milyon lira gelir elde eder ama buna karşılık gider 200 milyon lira. Galatasaray’ın televizyon yayın hakları ve benim dönemimde yaptığım sponsorluk anlaşmaları dışında gelirleri yok. Galatasaray ekonomik bir kriz içerisinde. Rahmetli Özhan Canaydın döneminden daha beter durumda. Kongre üyeleri acaba bu işin farkında mı! Üzülerek söylüyorum ki; pek yakında sportif kriz de gelecek. Şimdi Riva’yı satsalar Galatasaray’ı kurtaramazlar.”

‘ÜNAL AYSAL KAÇIP GİDECEK’

“Ünal Aysal 3 yıllığına geldim diyor ama bu yanlış. İbra edilmeyi garantiye alsa, mayısta kaçıp gidecek. G.Saray kongre üyeleri, bize destek olsaydı; ben kulübün 7 ceddini kurtarmıştım. Yeniden başkanlığa adayı olmayı düşünmüyorum. 600 milyon dolarlık borç ve geliri olmayan bir kulüp için şimdi kim çıkar da rahatlıkla ‘Başkan adayıyım’ diyebilir. Derin Galatasaraylılar gelsin, Ünal Aysal ile felakete giden bu gidişata ‘Dur’ desin. Ben de o zaman onların Galatasaraylılıklarını göreyim.”

‘BU, ÇİLEK-ANANAS İŞİ DEĞİL’

“Futbolcu transfer etmek kolay… Bu iş ÇİLEK-ANANAS işi değil. Ben bilmiyor muydum Drogbaları, Sneijderlerı transfer etmeyi… Bunlar bizim bir saatimizi alırdı. Ama hesapsız transferler Galatasaray’ın yıllarını götürür. Ünal Aysal mali kongreden kaçıyor. İbra edilmemekten korkuyor. Son kongrede bana yapılanlar meydanda. O dönemde ‘Galatasaray’a kötülük yapıyorsunuz’ dedim, kimseye dinletemedim. Galatasaray bundan sonra mahkeme kapılarında çok görülür. Mayıs ayında seçim yapılmalı, tüzük böyle diyor.”

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu