Futbol

PromoEsport’un temsilcisi Brad Friedel BJK Futbol AŞ’nin başına getiriliyor

TRT Spor'un haberine göre Siyah-beyazlı kulüp, Futbol A.Ş. danışmanlığı görevine Brad Friedel'ı getiriyor.

Beşiktaş JK Futbol A.Ş. danışmanlığı görevine Jose Rodriguez Baster’in sahibi olduğu PromoEsport menajerlik ajansının temsilcisi Brad Friedel’ı getiriyor.

Habere göre Brad Friedel’in Güney Amerika, MLS ve Premier Lig bağlantıları olan Briedel’ın futbolcu transferlerine yönelik scout sistemi kurması bekleniyor.

ABD’li futbol adamının ayrıca ticari gelirlerin artırılmasına yönelik global sponsorluk çalışmaları yürüteceği belirtildi.

Eski Premier Lig kalecisi Brad Friedel, son görev yaptığı MLS takımı New England Revolution’daki teknik direktörlük görevinde 12 maçta aldığı iki galibiyet ve sekiz yenilginin ardından Doğu Konferansı’nın son sırasında yer almasından sonra görevinden alınmıştı.

Brad Friedel New England’ta ki istifası sonrası Jose Rodriguez Baster’in sahibi olduğu PromoEsport menajerlik ajansının kuzey Amerika temsilcisi olarak görevine devam ediyordu.

Bir dönem ünlü menajer Bayram Tutumlu’nun mahkemelik olduğu Jose Rodriguez Baster’in sahibi olduğu Promosport menajerlik ajansı Beşiktaş’tan bedava ayrılarak Villarreal’e transfer olan Eric Bailly’in de menajerlik ajansıydı.

Bayram Tutumlu, Jose Rodriguez Baster ve Del Nido’ya karşı

Ünlü menajer Bayram Tutumlu aralarında başkan Jose Maria del Nido’nun da bulunduğu Sevilla FC ile ilgili bazı isimleri yaptığı bazı konuşma kaydı paylaşımları ile hedefe koymuştu.

Bayram Tutumlu, Del Nido’ya: “Futbolun içinde olmaması lazım. “Daha büyük şeyler var.

Futbolcuların menajeri, Radyo Marca’daki meslektaşlarıyla konuşmasında “Size tarihi söyleyemem sosyal medyadan paylaştığım bu sesler çok uzun zaman öncesine ait değil, yaşandığı doğru.

NationalTurk Haber

Ses kaydında Rodri’nin Del Nido’ya nasıl rüşvet verdiğini net bir şekilde duyabiliyorsunuz, daha fazla bilgi veremem, zamanı gelirse savcılığa vereceğim .

Hatta Bayram Tutumlu, bu davanın hiçbir şey olmadığını, çok daha fazlası olduğu konusunda uyardı: “Bunları yayınlamaya karar verdim çünkü Jose Rodriguez Baster Cadiz ile Vizcaino, Valencia ile Gracia veya Malaga dahil olmak üzere İspanya’daki tüm kulüplerden utanmadan hırsızlık yapıyordu. Ben de onu Del Nido’dan başlayarak ihbar etmeye karar verdim.

Del Nido gibi bir karakterin futbolda olmaması gerekiyor. Birçok oyuncuyu temsil ettim ama artık futbolu bıraktım, oradayken çok fazla hamamböceği gördüm. Bu sadece başlangıç, daha büyük şeyler var .” demişti.

Bayram Tutumlu, Jose Maria del Nido’yu itibarsızlaştırmanın yanı sıra, İspanyol futbolunun diğer isimlerine yönelik saldırılarının nedenini de şöyle savundu: “Bu karakter futbolun dışında olmalı, Manuel Vizcaíno da, Javi Gracia Valencia’yı çalıştıramaz, her zaman Rodri’nin oyuncuları Rubin’le sözleşme imzaladı.”

“Kazan ve Watford onu kovdu . Futbol halk içindir, emek verenler parasını öder ve o para o hamam böceklerinin cebine giremez. “Bu insanlar stadyuma giden insanların parasını çalmış olamaz. José María del Nido’nun oğlu Jose Rodriguez Baster’ın şirketinde çalışıyordu ” diye tamamladı.

Kendisine Sevilla Kulübünün başkan adayı Pepe Castro ile hiçbir ilişkisinin olup olmadığı sorulduğunda Bayram Tutumlu: İlşkisinin olmadığını da açıkça belirterek, “Beni Donald Trump bile satın alamaz, Pepe Castro’yu tanımıyorum.” demişti.

Ünlü menajer Bayram Tutumlu aralarında başkan Jose Maria del Nido'nun da bulunduğu Sevilla FC ile ilgili bazı isimleri yaptığı bazı konuşma kaydı paylaşımları ile hedefe koymuştu.
Bayram Tutumlu’nun iddia ettiği skandallar sonrası Del Nido, Sevilla FC başkanlığından istifası açıkladı.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu