Haber

Ahmet Ağaoğlu: Trabzonspor UEFA’dan ceza almayacak

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA’nın cezası ile ilgili ilk açıklamayı yaptı.
Ağaoğlu ceza dosyaları kararını bildirdiğini ve UEFA’nın 1 yıl men cezası verildiğini ancak şartların yerine getirilmesi için 15 Ekim’e kadar süre verildiği için Avrupa’da mücadele edebileceklerini açıkladı.

UEFA , FFP nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen Trabzonspor’un önümüzdeki sezon Avrupa’da mücadele edebileceği yönünde “şartlı” bir karar karar verdi ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da açıklama yaptı. Daha önce UEFA Disiplin Kuruluna sevk edildiklerini hatırlatan Ahmet Ağaoğlu, “Disiplin Kurulunda olunca insan ister istemez geriliyor.

28 sayfalık gerekçeleri açıklayan bir rapor geldi. UEFA organizasyonlarına katılmamıza müsaade ediyorlar.” ifadelerini kullandı. Verilen kararın şartlı olduğunu vurgulayan bordo-mavili kulübün başkanı, şunları kaydetti: “Finansal Fair Play Komitesinin 3 şartı vardı. Birincisi yeniden yapılanmanın imzalanması koşulu. İkincisi Türkiye Futbol Federasyonu Lisans Talimatı’nın yürürlüğe girmesi. Üçüncüsü de 5 milyon avro zarar barajının altında kalınması koşulu.

Bize 15 Ekim’e kadar süre veriyorlar. Ancak biz bu 3 şartı da bugün itibarıyla yerine getirmiş durumdayız. Herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Artık kuraları bekleyeceğiz.” Öte yandan Trabzonspor Kulübü, UEFA’nın verdiği kararın ardından Twitter hesabından Avrupa Ligi ile ilgili paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda “We are coming (Geliyoruz)” ifadesi kullanıldı. UEFA’DAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ UEFA’nın yaptığı açıklamada ise, “Trabzonspor, 2 yıl içinde Avrupa’ya katılma hakkı elde ettiği 1 sezon için men edilme cezası aldı ancak 15 Ekim’e kadar şartları yerine getirirse, bu ceza yürürlüğe alınmayacak.” ifadeleri kullanılacak. Öte yandan UEFA’nın Trabzonspor’un bu sezon Avrupa’dan elde edeceği gelirlerin %50’sine el koyacağı da belirtildi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı