FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Şike yasası veto edildi; tartışmalar doruğa çıktı.. Dilmen, Çakar ve Tayyar kapıştı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün şike yasasını veto etmesinin ardından başlayan tartışmalar dün akşam Beyaz TV ekranlarında doruğa çıktı. Rıdvan Dilmen, Şamil Tayyar, Ahmet Çakar üçlüsü Beyaz TV’de fena kapıştı.

Derin Futbol programına telefonla bağlanan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen hakkındaki sert eleştirilerini sürdürerek “Savcılık Rıdvan Dilmen hakkında mutlaka bir soruşturma açmalı ve bunun hesabını sormalı. Ben basit bir yazı için 15 ay hapis cezası aldım. O zaman Dilmen’in açıklamalarını nasıl değerlendireceğiz?” dedi.

Bu arada Rıdvan Dilmen’in bir arkadaş grubu içinde Başbakan Erdoğan’ın evinde eşiyle birlikte misafir kaldığını iddia eden Ahmet Çakar, Dilmen’in Başbakana yakın olmak imajı vermeye çalıştığını öne sürdü. Bu iddialar üzerine Rıdvan Dilmen önce Çakar’ın cep telefonunu aradı, sonra da programa canlı yayına bağlandı.

Rıdvan Dilmen, Ahmet Çakar’ın sözlerini yanlış anladığını ifade ederek “Ben Başbakan’ın evinde kalmadım, Böyle bir şey demedim zaten. Ahmet Hoca yanlış anlamış da olabilir. Başbakan’ın evine 4-5 kere gittim, en son 10 gün önce gittim” diye konuştu.

Rıdvan Dilmen telefondayken Şamil Tayyar da bağlanınca bu sefer Dilmen-Tayyar ikilisi tartışmaya başladı. Rıdvan Dilmen, “Evet Aziz yıldırım’a olan sevgim büyüktür. Ama hukukun yerine geçemem. Aziz Yıldırım’ı ölmüş babam kadar da severim, üzülürüm, ama hiç bir şey de yapamam. Şamil Tayyar’ın suçlamalarına konu olacak bir şey söylemiş değilim. Tehdit etti diyor ancak böyle bir şey söylemem mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Kaan Ark; Süngüsü düşmüş bir adama vurulmaz

Rıdvan Dilmen tartışmalara son vermek istediğini söylerken gazeteci Kaan Ark canlı yayına bağlanarak Dilmen’in Başbakan hakkındaki sözlerini yalanladı. Ahmet Çakar’ın Rıdvan Dilmen’in ‘Ben Başbakan’ın evinde misafir olarak kaldım’ sözlerini doğrulamak için canlı yayına bağlanan spor yazarı Kaan Ark, “Rıdvan Dilmen, Ahmet Çakar’ın dediği gibi, eşiyle birlikte Başbakan’ın evinde yattığını söyledi, ama sizin beni arayıp olayı doğrulatmanız yanlış. Düşmüş bir adama, süngüsü düşmüş bir adama vurulmaz” dedi.

Rıdvan Dilmen canlı yayına tekrar bağlanarak “Bir daha benim hakkımda konuşmayacaksınız. Bakın şimdi dün saatlerce program yapmışsınız. Şimdi izliyorum siz insanlık testi mi yapıyorsunuz orada? Göktuğ size söylüyorum. Siz işinizi gücünüzü bıraktınız da, namusuyla para kazanan birinin kişiliğini mi test ediyorsunuz orada? Yakışıyor mu? Ben her türlü sözümün arkasındayım. Rıdvan Dilmen’i bitirme operasyonu mu yapıyorsunuz? Artık yeter, benim de çoluğum çocuğum var. Oradan birini bağlıyorsunuz. “Süngüsü falan düşmüş” diyorsunuz. Benim süngüm falan düşmez Göktuğ. Sen ayıp ediyorsun kardeşim bak. Burada çıkmış insanların karşısında süngüsü düşmüş, kılı düşmüş, tüyü düşmüş diyorsunuz. Benim süngüm falan düşmez” diye konuştu.

Rıdvan Dilmen’in “Bir daha da benim hakkımda konuşmayacaksınız oldu mu?” sözleri üzerine ise Ahmet Çakar adeta çılgına döndü. Ahmet Çakar Rıdvan Dilmen’i uyararak “Sen bizi Güntekin Onay’la falan karıştırma. Sen bizim ne konuşacağımıza karar veremezsin. Bize işimiz öğretme. Ben istersem 20 gün 20 saat seni konuşurum. Bir daha da bizim hakkımda konuşmayacaksın da diyemezsin. Sen kim oluyorsun Rıdvan!” diyerek çıkıştı.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu