FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; Şike yasasını aynen imzalayacağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından veto edilen şike yasasını aynı şekliyle imzalayacaklarını söyledi.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün çifte standart uyguladığını belirterek “Şike Yasası aynı şekilde Meclis’e gelirse sözümüzün arkasında duracağız ve imzalayacağız” dedi.

Konuyu yakından takip ettiklerini ve şike soruşturmasının içinden çıkılmaz bir hal aldığını ifade eden Devlet Bahçeli, “Türk sporunun bu kadar ağır bir travmanın içine girmesi çok üzücüdür. Mahkeme aşaması gerçekleşmeden, birçok kişinin suçlu gösterilmesi acımasızlıktır. Adli ve idari soruşturma safhası gizli yürütülmeliydi, başka maksatlar olduğu izlenimi doğdu. Tutukluluklar vicdanları kanatmaktadır. Türk sporundaki kangrenin tek sebebi tutuklanan kişiler mi? Şike yasası Meclis’te ittifak halinde kabul edildi. Sayın Gül Meclis’e iade etti. Veto kararıyla iddianame arasındaki yakınlık bize göre manidardır” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli, Meclis iradesinin sulandırılmasına tahammüllerinin olmadığını dile getirerek “Partimiz şike ve teşvik konusunda son derece hassastır. Biz meselenin tümüyle çözülmesini istediğimiz için yasaya onay verdik. Kanun değişikliği tekrar meclis gündemine aynı haliyle gelirse, biz sözümüzün ve kararlılığımızın arkasında olacağız. Dileriz ki sayın cumhurbaşkanı her meselede gözü kapalı onay makamı gibi davranmasın ve objektif olarak incelesin” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu