Gündem

Devlet Bahçeli, ‘hükümet istifa’ sloganları sonrası Beşiktaş kulübü üyeliğinden istifa etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş Antalyaspor maçında hükümet istifa sloganları atılmasından sonra Beşiktaş kulübü üyeliğinden istifa etti.

“Hükümet istifa” sloganları sonrasında Devlet Bahçeli istifa etti

Cumartesi günü Fenerbahçe taraftarlarının Konyaspor maçı boyunca “Hükümet istifa” sloganları sonrası pazar akşamı da İnönü Stadyumu’nda Antalyaspor’u konuk eden Beşiktaş tribünlerinden “Hükümet istifa” tezahüratları atıldı.

Kayserispor ve Konyaspor kulüplerinden ise “devletimizin yanındayız” açıklamaları yapılarak tribünlerdeki ‘istifa’ sloganlarına tepki gösterildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş kulübü üyeliğinden istifa etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, “Sayın Genel Başkanımız, Beşiktaş JK üyeliğinden bugün itibarıyla ayrılmıştır.” dedi.

İsmail Özdemir, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Afet sonrası futbol maçlarını izleme bahanesiyle tribünleri tahrik eden bazı eylemler, şehitlerimize ve milletimize büyük bir saygısızlık olmuştur. Bugün oynanan Beşiktaş JK- Fraport TAV Antalyaspor müsabakasında da deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık Beşiktaş’a ve Beşiktaş’ın taşıdığı milli manevi değerlere yakışmamıştır. Sayın Genel Başkanımız, Beşiktaş JK üyeliğinden bugün itibarıyla ayrılmıştır.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de “MHP, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır.” diyerek tribünlerde yükselen ‘hükümet istifa’ sloganlarına tepki göstermişti.

“İstifa” sloganlarının atılmasını “sorumsuzluk ve şuursuz” olarak niteleyen Bahçeli, “Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. MHP, konunun takipçisidir. Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir.” dedi.

Kimi siyasiler Bahçeli’nin istifasıyla ilgili sosyal medya hesaplarında yorumlar yaptı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, “Tribünler hükümet istifa, istifa dedi. Bahçeli yine yanlış anladı, Beşiktaş üyeliğinden istifa etti.” dedi.

CHP’li Gürsel Tekin: Yıllık aidatlarını ben Beşiktaş’a bağışlayacağım

CHP’li Gürsel Tekin, “Bu gece Büyük @Besiktas camiasından ayrılarak Beşiktaşlılara büyük sevinç ve gurur yaşatan başta Devlet Bahçeli olmak üzere tüm muhteremlerin yıllık aidatlarını ben Beşiktaş’a bağışlayacağım. Milletimizin sesi olan tüm Beşiktaşlıları bir kez daha tebrik ederim.” açıklamasını yaptı.

İsmail Ünal’a suç duyurusu!..

Hürser Tekinoktay: Beşiktaş’ı siyasete karıştırmayın

Beşiktaş’ın önceki dönem Başkan adayı ve divan kurulu üyesi Hürser Tekinoktay ise; “Aidatları bir zamanlar hakkındaki imar sihirbazlıklarından ötürü Barış Ertül‘e bal-kaymakçı diye bahsettiğin İsmail Ünal ve arkadaşları yıllarca ödedi zaten…

Beşiktaş’ı siyasete karıştırmayın.” diye cevap verdi.

5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nden Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’a ‘Gerekçeli’ ders!..

Spor yazarı Mehmet Demirkol paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

‘Devlet ve hükümet aynı şey değildir. Hükümet yıkıldığında devlet yıkılsa; Atatürk öldüğünde Türkiye yıkılırdı. İnsanlar devletinin yanında hükümetin karşısında olabilir. Demokratik haktır.’

Yayıncı kuruluşun sunucusu olan Güntekin Onay’dan da benzeri bir çıkış geldi;

Güntekin Onay: “Hükümet ve devlet kavramlarını ayırd etmek bu kadar zor olmamalı ! Biz devletin yanındayız zor günlerde. Devletimiz güçlüdür ve vatandaşının yardımına koşar. Hükümet ile devlet aynı şey değil”dedi.

Barış Ertül İsmail Ünal Konuşması

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu