DünyaFutbol

İspanya Arda Turan’ı vergi kaçırmakla suçluyor

İspanya'da Barselona kentindeki Esplugues 2 numaralı mahkemesinin, savcılığın yürüttüğü soruşturma sonrasında eski futbolcu Arda Turan'ı Atletico Madrid ve Barcelona'da forma giydiği dönemlerle bağlantılı olarak vergi kaçırmakla suçladığı bildirildi.

NationalTurk’ün haberine göre İspanya savcılığı vergi müfettişlerinin şikayeti doğrultusunda Arda Turan’ı 2015 ile 2016 yılları arasında 828 bin avro vergi kaçırmakla suçluyor.

İspanya Arda Turan’ı vergi kaçırmakla suçluyor

Haberde, Arda Turan ile ilgili soruşturma dosyasının tamamlandığı ve savcılığın yaptığı suçlama sonrasında Barcelona’daki Esplugues 2 numaralı mahkemesinin sözlü duruşmaya geçeceği kaydedildi.

İspanya’da 2015’te 499 bin 740 avro, 2016’da 328 bin 351 avro vergi kaçırmakla suçlanan Arda Turan’ın, ilerleyen haftalarda Barselona’ya gelerek, mahkeme huzuruna çıkacağı bildirildi.

NationalTurk haberinde hesaplarda usulsüzlük olduğuna ilişkin 2015 yılında yetkili makamlarca uyarılan Arda Turan’ın “bunu ciddiye almayarak, gelir beyanında bulunmadığını” bildirilerek, şu bilgileri paylaştı:

“Arda Turan 2016 yılında kişisel gelir vergisi beyannamesini sunmuş ancak imaj haklarından elde ettiği gelirleri eksik verdiği vergi müfettişlerinin incelemelerine, 2015 yılında Atlético’dan aldığı ücretin, Birleşik Arap Emirlikleri’nde vergi mükellefliği bulunan ve futbolcunun o zamanki menajeri olan bir şirket aracılığıyla paranın yönlendirildiğini vurguluyor.” dendi.

Arda Turan’ın imajını kullanarak kazanç yarattığı firmalar arasında Nike, Türk Petrol Şirketi Opet ; spor ajansı Octagon Worldwide; Türk markası Simit Sarayı ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) bulunduğu öğrenildi.

NationalTurk gazetesi 2011 yılında “Beşiktaş’ın ‘Kârlı bir yöntem’ olarak nitelediği fonla kadrosuna kattığı Hugo Almeida transferinde aracı olan fon şirketinin büyük ortağı olan ünlü isim Jorge Mendes ve Türkiye’de ki kontağı Ahmet Bulut ile ilgili şifreleri çözmüş ve çok özel görüntüleri paylaşmıştı.

Beşiktaş’ın Almeida transferindeki fon şifresini NationalTurk çözdü!

NationalTurk 7 yıl önce yazmıştı! Jorge Mendes ve Bulut’un Beşiktaş belgeleri Football Leaks’te yayınlandı!

NationalTurk Haber

NationalTurk yine İspanyol savcılarlarının dava açmasından yıllar önce Arda Turan ve Ahmet Bulut’un vergi kaçakçılığı iddialarında adı geçtiğini 10 Aralık 2016 yılında yazmıştı.

Vergi kaçakçılığı iddialarında Arda Turan ve Ahmet Bulut’un da adı geçiyor

Arda Turan’ın 2016 yılında adının vergi kaçakçılığına karışması üzerine Barcelona kulübü 2017 sezonu için Barcelona’nın Forma Listesinde Arda Turan adını koymamıştı.

Barcelona’nın Forma Listesinde Arda Turan Yok

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu