FutbolGündem

Ahmet Gökçek; Ankaragücü’nü kurtarmak için devam kararı aldık

Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, yönetim kurulu olarak yaptıkları istişare sonrası kulübü dönüşü olmayan bir yola bırakmamak için devam kararı aldıklarını söyledi.

Mahkeme süreci sonrası iptal edilen kongrenin ardından belirsiz sürece giren Ankaragücü Kulübü’nde yönetim devam etme kararı aldı. Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, son bir haftadır Ankaragücü’nün sıkıntılı günler geçirdiğini bu süreç içinde yaşanılan olayların devam etme kararı almalarında etkili olduğunu söyledi.

Yönetim kurulunun toplanarak istişare sonucu böyle karar aldığını belirten Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, “Daha sonraki yıllarda Ankaragücü için dönüşü olmayan günler gelecekti. Biz hukuki olarak mücadelemize devam edeceğiz. Tamamen belli olmayan süreçte en azından sezon sonuna kadar Ankaragücü’nün başında kalmaya karar verdik” dedi.

Devam etme kararı almalarının ardından oyuncu ödemelerinin yapılmaya başlandığını dile getiren Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, “Ödemesi gelen 2 oyuncumuzun bugün alacağını verdik. İlerleyen günlerde ödemeler devam edecek. Gelecek çarşamba bu ödemelerin tamamın bitireceğiz. Teknik heyetimizin raporu doğrultusunda yollarımızı ayıracağımız oyuncuların ödemeleri ile alakalı ise kendileri ile görüşüp anlaşmayı düşünüyoruz. Birkaç transfer yapacağız. Göndermeyi düşündüğümüz oyuncularda var. Ankaragücü’nü ikinci yarıda daha güzel günler bekliyor” ifadesini kullandı.

Taraftarlara da seslenerek artık doğruyu gördüklerini sözlerine ekleyen Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; Gençlerbirliği maçına daha önce bizi eleştiren, istifaya çağıran taraftarlarımız çoğu gelmişti. Takıma ciddi destekleri oldu. Taraftarlarımızda doğruyu yanlışı gördü. Bundan sonraki süreçte takımlarına sımsıkı sarılsınlar. Son olarak Türkiye Kupası’nda hedeflerinin büyük olduğunu belirten Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, bir maç daha kazanmaları taktirde grubu lider tamamlayacaklarına inandığını, kupada final oynayıp Türkiye Kupası’nı kazanacaklarını iddia etti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu