HaberFulya DosyasıFutbolTransfer

Ahmet Nur Çebi: “Abdullah Avcı ‘bana uzlaşmaya gerek yok dedi’, ben de inandım”

Ahmet Nur Çebi, D-Smart'ta Gündem Özel programının konuğu oldu ve Posta Gazetesi spor yazarı Faik Gürses'in sorularını yanıtladı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi Sergen Yalçın, Abdullah Avcı ve transfer konusunda sorulara cevap verdi.

Chelsea’nin Premier Lig’de 4. olmasıyla Şampiyonlar Ligi’e direkt katılan Beşiktaş için Ahmet Nur Çebi, “Netice de borç 3,5 milyar lira, geçmişten gelen borçlar bunlar. Buna dikkat etmemiz lazım” yorumunda bulundu.

Ahmet Nur Çebi: “Abdullah Avcı ‘bana uzlaşmaya gerek yok dedi’, ben de inandım”

Geçen sezon devre arasında Abdullah Avcı ile yollarını ayıran Siyah-Beyazlı kulüp takım başına Sergen Yalçın’ı getirmişti. Başkan Çebi teknik direktör değişikliğiyle ilgili, “‘Benim enerjim yok buraya kadar’ söyleminden sonra Abdullah Avcı ile yolları ayırmaya karar verdik. ‘Ben iyi bir hocayım beni dert etmeyin. Uzlaşmaya gerek yok dedi’, ben de inandım. Olayın daha sonra buralara geleceğini, ücretinin bu noktalara geleceğini bilemedim. Hala anlaşmaya çalışıyoruz. UÇK’nın kararı sağlıklı bir karar değil.

Ahmet Nur Çebi: Sergen Yalçın, denk geldi böyle oldu !

Sergen Yalçın konusu hep kafamdaydı, denk geldi böyle oldu. Biz Sergen hocamızla devam edeceğiz, niyetimiz o. O’nun da farklı düşüncede olduğunu zannetmiyorum. Tatil yapsın dinlensin, O’nu çok seviyorum, sorun yaşayacağımıza ihtimal vermiyorum” ifadelerini kullandı.

“Kadroyu teknik adamlar dizayn ederler. Mevcut olanı korumak ilk planımız. Belki iki üç takviye yapabiliriz. Kulübün yaşayabilmesi için prensiplerimden vazgeçmeyeceğim.”

Ahmet Nur Çebi: Santrfor konusunda tedbirli olmalıyız, o bölge önemli

Transfer sorusuna Ahmet Nur Çebi, “Santrfor konusunda tedbirli olmalıyız, o bölge önemli. Ghezzal’ı son dakikada motor kurye ile yetiştirdik, kimse vazgeçilmez değildir. Parasını ödemeyeceğim abuk subuk rakamlarla futbolcu getirmeyeceğiz. Kamuoyuna sesleniyorum. Krediler nedeniyle limitler ve lisans yönetmeliği var. Şu anda limitimiz yok, yeni bir oyuncuya lisans alamayız. Rahmetli Maradona’yı mezardan çıkarıp getirsek lisans alamayız. Bu şartlar düşünüldüğünde küllerimizden doğduk diyebiliriz. Çok zor günler geçirdik, şampiyonluğun anahtarı ‘Bırakmam Seni’ kampanyasıydı.” dedi.

Ahmet Nur Çebi, “Bizim şampiyonluklarımızın hep bir özelliği var. Olmayız olmayız, olduğumuzda da birden fazla kupa alırız aynı sezonda. Kadınlarımızla gurur duyuyorum, eşim hep onların yanında. Hentbolde Mesut Çebi takımın başında, hentbolun lig sponsoru Spor Toto, aynı zamanda kulübü de var. XYZ bankalarının voleybol takımları var, oralara yatırım yapacağınıza paraları bize verin, bizim voleybol takımlarımız yaşasın. Bunlar haksız rekabet demek. Amatör sporlarda haksız rekabete hayır!” değerlendirmesinde bulundu.

Hürser Tekinoktay : “Teknik Direktörümüz Kampanya İçin Televizyona Çıkarken PAOK Hazırlık Maçı Yapıyordu”

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu; Beşiktaş’ın, Abdullah Avcı’ya 17.3 milyon TL’lik fesih tazminatını ve 520 bin TL’lik yargılama giderini ödemesi kararını aldı.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu