DünyaGündemSpor

Löw, TFF’yi agresif politika izlemekle suçladı!..

Almanya A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Joachmin Löw, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ülkede yetişen Türk asıllı oyuncuları milli takıma çekme konusunda agresif bir politika izlemekle suçladı.

Mesut Özil’in milli takım seçimi sonrasında Almanya ile Türkiye arasında yaşanan çekişme son sürat devam ediyor. Goal.com’un haberine göre, geçmişte yabancı kökenli oyuncuların milli takıma dahil edilmesi konusunda atıl kalan Almanya, yeni dönemde bu oyunculara verdiği önemle dikkat çekiyor.
Türk asıllı oyuncuların Almanya formasıyla elde ettiği başarılar sonrasında Türkiye cephesinde de çalışmalar hızlandırılmış durumda.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Almanya forması giyen Türk asıllı oyuncularla ilgili önemli çalışmalar yürüttüğünü bildiklerini belirten Joachim Löw, “TFF’nin Almanya’da yetişen genç oyuncular üzerine agresif bir politika izlediğini biliyoruz. Almanya Futbol Federasyonu hiçbir genç oyuncuya milli takıma katılma konusunda boş vaatler vermez” diyerek üstü kapalı bir göndermede bulundu.

Genç oyuncular üzerinde büyük bir baskı oluşturmanın doğru olmadığını belirten Alman teknik adam, “Bu oyuncular üzerinde baskı oluşturmuyoruz. Onlarla açık ve samimi bir diyalog içindeyiz. Genç oyuncuların akıllarını boş vaatlerle doldurmak doğru değil” şeklinde konuştu.

Uzun süre Almanya’da futbol oynayan Erdal Keser yönetimindeki izleme komitesi, Almanya U21 takımının yıldızlarından Mehmet Ekici’yi Türkiye’yi seçmesi konusunda ikna etmişti. Benzer bir çaba Ömer Toprak için de sürdürülüyor.

Ömer Toprak ile bir görüşme yapacaklarını belirten Löw,”Genç oyuncuyla bir toplantı yapacağız. Bizi tercih etmesi halinde elde edeceği imkanları ona sunacağız” dedi. Alt yaş kategorilerinde birçok yetenekli Türk asıllı oyuncusu bulunan Almanya, bu futbolcuları Türkiye’ye kaptırmamak için önemli çalışmalar yürütüyor.

Bağlantılar
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı