DünyaGündem

Almanya Milli Takımı’nın belgesel filminin galası Berlin’de yapıldı

NationalTurk’ün haberine, Almanya Milli Takımı’nın Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2014 Dünya Kupası’nda yaşadıklarını anlatan “Die Mannschaft” adlı belgesel filmin galası Berlin‘de yapıldı.

Almanya’nın başkenti Berlin’deki Sony Center’de bulunan Cinestar sinemasında Alman Futbol Federasyonu (DFB) tarafından hazırlanan ‘’The Mannschaft’’ filminin dünya gösterimi oldu.

Türk asıllı futbolcu Mesut Özil’in de yer aldığı Alman Milli Takım, Teknik Direktör Joachim Löw, FIFA Başkanı Sepp Blatter, Alman Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach ve çok sayıda davetli gösterim öncesi kırmızı halıda yürüdü.

FIFA Başkanı Blatter bir gazetecinin 2022’de Dünya Kupası’nın Katar’da yapılıp yapılmayacağıyla ilgili sorusuna, ‘’Benim görüşüme göre ve bilgime göre yapılacak. Bu benim de her zaman destek verdiğim FIFA’nın kararıydı. 2020 Dünya Kupası’nı Katar’da yapacağız. Söylenenler doğru değil. Diğer haberleri tekzip ettik. Ancak bazen tekzip etmek zor oluyor’’ cevabını verdi.

Türkiye Milli Takımı ile ilgili bir soruya karşılık da Blatter, Türkiye’de profesyonel futbolun çok güçlü olduğunu bildiğini belirtti.

Futbolun cazip hale geldiği için herkes kazanmak istediğini ifade eden Blatter, “Türkler, 2002 Dünya Kupası’nda üçüncü olmuştu. Ben de oradaydım. Bunu tekrarlayabilmeleri lazım” dedi.

‘’Die Mannschaft’’ filmiyle ilgili olarak da Blatter, burada dünya şampiyonu takımın kutlandığını belirterek, filmi izlemediğini ancak iyi bir film olacağına inandığını söyledi.

Alman Milli Takımı’nın dünya şampiyonasını kazanmayı hak ettiğini belirten Blatter, şampiyonadaki büyük takımlardan sadece Almanya’nın 7 karşılaşmada da hücuma yönelik oynadığını kaydetti.

Alman Milli Takımı’nı Dünya Kupası’ndan sonra bırakan eski milli oyuncu Peer Mertesacker de Dünya Kupası’ndan hemen sonra Berlin’de taraftarın karşısına çıktığında duygulandığını, şimdi 3-4 ay sonra bu film için yeniden burada olduğunu belirtti.

Mertesacker, dünya kupasını yukarı kaldırdığında Milli Takım’dan ayrılacağı kararını verdiğini söyledi.

NationalTurk Haber

Diğer Milli oyuncu Lukas Podolski de Die Mannschaft Filmi’ni henüz izlemediğini belirterek, filmde ne gösterileceğini bilmediğini ifade etti.

Dünya Kupası sırasında sosyal medyayı en etkin bir şekilde kullanan Podolski, şimdiye kadar sosyal medyadan attığı en güzel mesajın hangisi olduğu şeklindeki soruya karşılık, ‘’Kupa ile birlikte olan mesaj. Bunun için futbol oynanıyor. En güzel olay buydu’’ ifadesini kullandı.

FIFA Başkanı Blatter daha sonra Alman Milli Takımı’nın 2018’de Rusya’da yapılacak olan Dünya Kupası’nın finaline kadar formasında taşıyacağı ve üzerinde İngilizce ‘’FIFA dünya şampiyonu 2014’’ yazan armayı takdim etti.

Alman Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach, burada yaptığı açıklamada, formada dünya şampiyonu armasını taşımanın Alman Milli Takımı için bir onur olduğunu belirterek, bunun Brezilya’da büyük bir şey başarıldığının kanıtı olduğunu söyledi.

‘’Die Mannschaft’’ filmi 13 Kasım’da gösterime girecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu