FutbolGündemTransfer

Almeida; Dünya Kupası’nı beklemek gibi bir talebim yok, Beşiktaş’ta kalmak istiyorum

Almeida; Dünya Kupası’nı beklemek gibi bir talebim yok, Beşiktaş’ta kalmak istiyorum!.. Almeida, “Beşiktaş ile anlaşmıyor çünkü Dünya Kupası sonrası transfer yapmayı planlıyor” iddialarını yalanladı. Görüşmelerin sürdüğünü belirten Portekizli, “Dünya Kupası’nı beklemek gibi bir talebim yok, kalmak istiyorum” dedi…

Beşiktaş’ın golcü futbolcusu Hugo Almeida, Antalya kampında basın toplantısı düzenledi. Ntvspor’un haberine göre, Almeida, siyah – beyazlıların Antalya’da kamp yaptığı otelde gazetecilerin sorularını yanıtladı. İkinci yarı hazırlıklarının iyi devam ettiğini ifade eden Almeida, ikinci yarıya ellerinden geldiği kadar iyi hazırlanmaya çalıştıklarını belirtti.

Portekizli futbolcu, sezon sonu bitecek sözleşmesini uzatıp uzatmayacağıyla ilgili bir soruya, “Yönetimle yenileme görüşmeleri devam ediyor. Henüz bir noktaya gelemedik, önümüzdeki tarihlerde belli olacak. İleriye dönük veya Dünya Kupası sonrasında karar vermek gibi bir düşüncem yok. Burada mutluyum ve kalmak istiyorum ama henüz kesin bir şey yok” yanıtını verdi.

Almeida, tekrar oynanması kararı alınan Kasımpaşa maçında yaşanan olaylarla ilgili de “Önceden yaşamadığım ve futbolun içinde olmayan bir pozisyondu. Tekrar oynanması kararı mutluluk verici. Bu maçı kazanarak 3 puanla ayrılmak istiyoruz. Bununla ilgili geri kalan kararları Türkiye Futbol Federasyonu verir. Federasyonun vereceği her karara saygılıyız” değerlendirmesinde bulundu.

GALATASARAY MAÇINDA YAŞANANLAR BİZİ KÖTÜ ETKİLEDİ” 

Almeida, olaylı Galatasaray derbisine yönelik bir soruya, “Lige iyi başladık ama Galatasaray maçında yaşanan olaylar bizi kötü etkiledi. Zaten kendi sahamızda oynamıyoruz, bunun üzerine seyircisiz oynama cezası bize olumsuz yansıdı. İkinci yarıya hem zihinsel hem de fiziksel olarak iyi hazırlanmak ve iyi bir ikinci yarı çıkarmak istiyoruz” şeklinde yanıt verdi.

Takımın ilk 5 haftadan sonra düşüşe geçtiğinin, bununla ilgili takımda herhangi bir sorundan kaynaklanıp kaynaklanmadığının sorulması üzerine ise Almeida, “Her şeyin başında biz bir takımız. Kazandığımız maçları da kaybettiğimiz maçları da böyle oynadık. Ortada çok kötü bir tablo yok. İstatistik olarak en çok koşan takımlardan biriyiz. İkinci sıradaki Galatasaray ile aramızda fazla puan farkı yok. Fenerbahçe ile bu fark biraz açıldı. Fenerbahçe, son dakikalarda puanlar topladı. Şans da biraz yanlarındaydı. Takımımızda herkes görevini yapıyor. Hem saha içinde hem saha dışında bağlantılarımız iyi” diye konuştu.

Almeida, ilk yarıda kendi sergilediği performansın sorulması üzerine de “Elbette ki daha iyi olmak istiyorum. Attığım gollerle takımıma yardımcı olmak amacındayım. İlk yarıda sayılmayan gollerim vardı, geçerli sayılmasını istiyorum. Sevindirici olan Kasımpaşa maçının tekrarlanacak olması. Benim attığı gollerden daha önemlisi, bu maça iyi odaklanıp 3 puan almak” yanıtını verdi.

Portekizli futbolcu, Kasımpaşa maçında seyircinin sahaya girmesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bunlar hayatımda görmediğim şeyler. Burada futbolcuya yapılan şiddetli bir davranış var. Seyircinin sahaya girdiğini görebiliyorsunuz ama bunlar genelde sevgi gösterileri için oluyor. Bu olaydaki şiddet biraz sıra dışıydı. Futbolcular olarak bunları görmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’a geldiğinden bu yana her sene farklı bir hocayla çalıştığının hatırlatılması üzerine ise Almeida, “Beşiktaş gibi üst düzeyde bir takımın çok fazla teknik direktör değiştirmesi iyi bir şey değil ama bunlar dünyanın her yerinde olabiliyor. Her gelen hoca kendi fikirleriyle, yeni hedeflerle geliyor. Bu da bir bakıma pozitif bir şey. Tek dileğimiz hocamızın uzun süre devam etmesi” diye konuştu.

NationalTurk Haber

Geçen senelerde üst üste yaşadığı adale sakatlıklarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Almeida, tüm takımla aynı antrenmanı yaptığını, yaşadığı sakatlıkları şanssızlık olarak değerlendirdiğini söyledi. Almeida, gol sevincini bıyık burarak göstermesinin hatırlatılması üzerine de futbolcular arasında şakayla karışık olsa da imaj değişikliği yapılabildiğini, bıyık bırakmasının da böyle bir şey olduğunu ifade etti.

Teknik direktörlerin yıldız futbolcuları yönetmekte zorluk çektiği yönünde bir inanış olduğunun sorulması üzerine de Portekizli futbolcu, “Büyük oyuncuları yönetmek her zaman daha kolaydır. Ne istediklerini çok daha iyi bilir ve her şeyi daha bilinçli yaparlar. Ben teknik direktör olsaydım büyük oyuncularla çalışmayı tercih ederdim” dedi.

“RONALDO ÖDÜLÜ HAK ETTİ” 

Ronaldo’nun aldığı FIFA Ballon d’Or (Altın Top) Ödülü ile ilgili görüşleri de sorulan Almeida, “Bence hak etti. Geçtiğimiz senelerde de hak ettiği olmuş ama kazanamamıştı. Ronaldo’yu kendini beğenmişlikle suçladılar ve önemli insanlardan birçok eleştiri aldı. Bazen kasıntı gibi durabilir ama bu tamamen onun kazanma arzusunun yüksekliğine bağlı. Böyle olmadığını da ödülü alırken gösterdi” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu