FutbolGündem

Ankaragücü’nde Ahmet Gökçek dönemi sona erdi

Ankaragücü’nde Ahmet Gökçek dönemi sona eriyor. Başkan Ahmet Gökçek, 16 Ağustos’taki Genel Kurul’da başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

2009 yılında yapılan kongrede Ankaragücü başkanlığına seçilen Ahmet Gökçek veda etti. Ankaraspor’un küme düşürülmesine kadar uzanan olaylı kongrenin Yargıtay tarafından iptal edilmesi sonrası gözlerin üzerine çevrildiği Ahmet Gökçek kararını verdi.

Ahmet Gökçek, 16 Ağustos’ta yapılacak genel kurul öncesinde yönetime kesinlikle talip olmayacaklarını ve mahkemenin kararına da itiraz etmeyeceklerini açıkladı. Ntvspor.net’in haberine göre, yaşananlardan eski başkan Cemal Aydın’ı sorumlu tutan Başkan Ahmet Gökçek, “İki yıl boyunca mahkemelerden gözümüzü açamadık. Çok şey yapmak istiyorduk, ama bir türlü müsaade etmediler. bize destek olunsaydı bugün Ankaragücü, Türkiye’nin 4. büyük takımı olurdu” açıklamasında bulundu.

Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, yönetime talip olanın 25 milyon lira ile gelmesi gerektiğini belirterek, “Kulübün futbolculara borcu var. Lisans çıkarılabilmesi için borçların ödenmesi gerek” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: