FutbolGündem

Ankaragücü’nden Emre Belözoğlu’na tepki

Ankaragücü Kulübü’nden yapılan açıklamada, Emre Belezoğlu’nun açıklamaları takım arkadaşlarının aldığı mağlubiyete asla mazeret olamayacağı ifade edildi.

Ankaragücü’nün 2-1 üstünlüğü ile sonuçlanan Fenerbahçe müsabakası sonrasında Fenerbahçe’li Emre Belözoğlu’nun yaptığı açıklamalar nedeniyle Ankaragücü Kulübü tarafından yazılı açıklama yapıldı. Yazılı açıklamada müsabaka sonrası takıma ait soyunma odasına yabancı bir şahsın girdiğini gören Genel Sekreter Levent Çamur kulüp personeline şahsın kim olduğunu sorduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

Şahsın Fenerbahçe Spor Kulübü’nün medya sorumlusu olduğunun, forma getirdiğinin söylenmesi üzerine herhangi bir söylem ile müdahalede bulunmadan Levent Çamur soyunma odasından ayrılmıştır. Sonrasında soyunma odası koridorunda beklerken Fenerbahçe’li Volkan Demirel’in tahriklerine uğramış, aralarında kısa bir gerilim yaşanmıştır. Ancak bu gerilim esnasında bazı gazetelerde yer aldığı gibi Genel Sekreterimiz Levent Çamur’un kesinlikle Fenerbahçe Spor Kulübü’ne karşı kötü söz ile küfür içeren herhangi bir ifadesi olmamıştır. Bu çaba ile iftiralar takımımızın aldığı haklı galibiyetin önüne geçemeyeceği gibi, Emre ile takım arkadaşlarının aldığı mağlubiyete de asla mazeret olamayacaktır.

Olayların içinde olmayan futbolcu Emre Belözoğlu’nun yaşanan olayların kendisine aksettirenlerin doğru mu yanlış mı söylediğini bilmeden, araştırmadan açıklamada bulunduğu vurgulanan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Fenerbahçe’li Emre Belözoğlu alınan mağlubiyetin üzüntüsü ile canlı yayında Türkiye’nin alışık olduğu, aldığı terbiyeye yakışır bir şekilde yalanlarla, iftiralarla konuyu dile getirmiş, kamuoyunun dikkatini başka bir noktaya çekerek kamuoyunu yanıltmaya cüret edebilmiştir. Kendisinin bu hareketinin sadece takımının aldığı mağlubiyeti unutturmaya yönelik çabalar olduğu aşikardır. Anılan futbolcunun bu tarz sonuçları sindirmekten ne kadar uzak olduğu, haddi olmayarak öğretmeye çalıştığı ‘adamlık’ kavramının neresinde olduğunu tüm kamuoyu gayet iyi bilmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu