FutbolGündem

Ankaragücü Kulübü TFF’yi topa tuttu!..

Ankaragücü Kulübü TFF’yi topa tuttu!.. PFDK’nın 3 maç seyircisiz oynama ceza verdiği Ankaragücü’nde başkan Mehmet Yiğiner konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamada; “Kulübümüz üzerindeki kirli eller Ankaragücü’nü bitirmek için elinden geleni yapmakta ve provokatörler aracılığı ile kulübümüzü sabote etmek için her türlü girişimlerde bulunmaktadırlar” ifadeleri kullanıldı.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun verdiği 3 maç seyircisiz oynama ve 80 bin lira para cezasıyla ilgili, ”Kulübümüz üzerindeki kirli eller Ankaragücü’nü bitirmek için elinden geleni yapmakta ve provokatörler aracılığı ile kulübümüzü sabote etmek için her türlü girişimlerde bulunmaktadırlar” değerlendirmesinde bulundu.

Yiğiner, yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, geçen hafta deplasmanda karşılaştıkları TKİ Tavşanlı Linyit Spor maçında çıkan olaylar sebebiyle TFF’nin kendilerine 3 maç seyircisiz oynama ve 80 bin TL para cezası verdiğini hatırlattı.
Sezon başından bugüne kadar yaşadıkları bu tür olayların irdelendiğinde, çeşitli odaklar tarafından bu tür olumsuzlukların organize bir şekilde gerçekleştirildiği kanaatinin oluştuğunu bildiren Yiğiner, şunları kaydetti:

”Özellikle Ankaragücü taraftarları arasına gönderilen provokatörlerle, kulübümüzün sabote edildiği, başarısız olması için her türlü yöntemlerin kullanıldığı görülmektedir. Keza, karşılaşmanın 40. dakikasında maç 0-0 berabere devam ederken kendi futbolcusuna ses bombası (torpil) atan ve kötü tezahüratta bulunmak için insanları galeyana getiren, oyunun kritik aşamasında hakem ve yetkilileri özellikle olumsuz kanaate yönlendirerek kulübümüzün ceza almasını ve başarısız olmasını amaçlayan bu tür provokatörlerin, spordaki şiddeti önlemek amacıyla çıkarılan 6222 sayılı yasa kapsamında değerlendirilmesi gerekir.

Kulübümüzün ve sporcularımızın iradesi dışında bu olayları kasten gerçekleştiren kişilerin bizzat kendilerinin sorumlu olduğunu hatırlatır, bu sorumluların 6222 sayılı yasa kapsamında cezalandırılmaları için MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak yetkilileri göreve davet ediyor, sorumluların tespiti ve cezalandırılması için de ayrıca Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı beyan ediyoruz.”

Yiğiner, Ankaragücü Spor Kulübü’nün düştüğü bu ekonomik krizden kurtulması için yönetim kurulu olarak başkalarından para bularak mücadele edttiklerini belirtti.

Yiğiner, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: ”Bırakın seyircisiz oynama cezasını, provokatörler yüzünden bu dar boğazda yaklaşık 2 milyon TL’yi bulan maddi cezalarla kulübümüz karşı karşıya kalmıştır. Aynı zamanda sahamızda gerçek Ankaragücü taraftarının desteğini alamadığımız için başarısız sonuçların alınmasında bu cezaların büyük payı olmuştur. TFF’ye ödenen bu cezalarla, mevcut futbolcularımız ile sözleşme yenilenebilir, bu paraları transfer yasağında kullanılabilirdik. Zaten ekonomik sıkıntıda olan kulübümüz bu organize işler yüzünden yıpratılmış ve halen yıpratılmaya da devam edilmektedir.”

”103 YILLIK MAZİ”

MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nün 103 yıllık mazisi olan asırlık bir köklü çınar olduğunu vurgulayan Yiğiner, açıklamasını şöyle tamamladı: ”MKE Ankaragücü Spor Kulübü, 103 yıllık mazisi olan asırlık köklü bir çınardır. Kulübümüz üzerindeki kirli eller Ankargücü’nü bitirmek için elinden geleni yapmakta ve provokatörler aracılığı ile kulübümüzü sabote etmek için her türlü girişimlerde bulunmaktadırlar.

Ancak şu bilinmelidir ki asırlık çınarı yok etmeye, ortadan kaldırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizler her ne olursa olsun Ankaragücü’nü yaşatmak için her platformda mücadelemize devam edecek ve gerçek Ankaragüçlüler ile hep beraber özlediğimiz günlere kavuşacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Ankaragücü Spor Kulübü ve yönetim kurulu olarak dimdik ayaktayız.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu