FutbolGündem

Ankaragücü’ne “Et” ve “Elektrik” borcu yüzünden haciz geldi!..

Ankaragücü Kulübü’nün Beştepe’deki tesislerinin elektriği borcu nedeniyle kesildi. Özel bir şirket de kulüpten alacağı nedeniyle kulüp mallarına haciz koydurdu.

Başkent kulübünün borcu nedeniyle elektriği kesilirken, alacaklı bir şirket de kulübün mallarına haciz koydurdu. Ntvspor’un haberine göre, Spor Toto Süper Lig’de matematiksel olarak düşmesi kesinleşen ve yarın sahasında Eskişehirspor’u konuk edecek Ankaragücü’nün tesislerinin elektriği kesildi.

Kulüp başkanı İlyas Sümer, kulübün 4 aylık elektrik borcu olan 36 bin lirayı ödeyememesi nedeniyle elektriğin kesildiğini duyurdu. Sümer, elektrik borcunun yanı sıra futbolcu ve personel ödemesi için yönetim kurulu olarak çalışma yürüttüklerini söyledi.

25 BİN TL’LİK ET BORCU İÇİN HACİZ GELDİ

Öte yandan, özel bir şirket tarafından, başkent kulübünün et alımından kaynaklanan 25 bin liralık borcunu ödemediği gerekçesiyle alacakları karşılığında tesisteki mallara haciz koyduruldu. İlgili firmanın avukatları, tesislere gelerek kulüp başkanı Sümer ve genel menajer Hikmet Hancıoğlu ile görüştü. Avukatlar, haciz için geldiklerini belirterek, tesislerdeki eşyaların listesini çıkardı.

Alacaklı firmanın avukatları, başkan Sümer’e, borca kefil olunması halinde 15 günlük süre verilebileceğini, aksi durumda eşyaların nakledileceğini bildirdiler. İlyas Sümer bunu kabul etmezken, daha sonra kefil olan Hancıoğlu eşyaların taşınmasına izin vermedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu