FutbolGündem

Aydınlar’a Bank Asya 1. Lig, Spor Toto 2. Lig ve 3. Lig temsilcilerinden veto!..

Bank Asya 1. Lig, Spor Toto 2. Lig ve 3. Lig temsilcileri gündemdeki konuları görüşmek üzere toplandı, Futbol Federasyon Başkanlığı hakkında önemli bir karar alındı. Alınan kararda, “Mehmet Ali Aydınlar’ın yeniden başkan adaylığını uygun bulmuyoruz” denildi.

Bugün İstanbul’da bir restoranda toplanan kulüp temsilcileri şunları söylediler;

Son dönemlerdeki, Türk Futbolunun yaşadığı bu kaos ortamında, “Üç Büyük”ler başta olmak üzere Süper Lig Kulüpleri ve Süper Lig Kulüpler Birliği’nin; sonucu ulaşamayan kararları ve sergiledikleri tutum kamuoyu tarafından yakinen takip edilmektedir.

Bu kaos ortamında yaşanan ve sonuca ulaşamayan bu davranışlar da göstermiştir ki; 301 delegesi bulunan Futbol Federasyonu Genel Kurulunda 175 üyesi ile temsil edilen, Bank Asya 1. Lig, Spor Toto 2. Lig, Spor Toto 3. Lig Takımları ve Taban Birlikleri’nin görüş ve önerileri dikkate alınmadan kalıcı ve kesin bir sonuca ulaşılamayacaktır.

Bank Asya 1. Lig, Spor Toto 2. Lig, Spor Toto 3.Lig Takımları ve Taban Birlikleri birlikte hareket etme görüşüne varmış olup, ortak görüşler doğrultusunda, Türk Futbolu’ndaki macera ve kaosa son verilmesi ve Futbolumuz’un hiçbir şaibeye bulaşmamış tecrübeli kişilerle yoluna devam etmesi gerekliliğine inanmaktadır.

Bu nedenlerle, Bank Asya 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Taban Birlikleri’nin görüş ve önerileri dikkate alınmadan, Süper Lig Kulüpler Birliği’nin alacağı kararların bizler açısından hiçbir bağlayıcılığının olmayacağını kamuoyunun bilgilerine sunarız

Tarafsızlığına inandığımız bir aday istiyoruz… Mehmet Ali Aydınlar’ın yeniden başkan adaylığını uygun bulmuyoruz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
%d