FutbolGündem

Aykut Kocaman; Alex’i her zaman Fenerbahçe ‘de görmek isterim / Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe Haberleri / Fenerbahçe Sportif Direktörü ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman, kamp çalışmalarının çok olumlu geçtiğini belirterek, hep birlikte hafta sonu oynayacakları Medical Park Antalyaspor maçına odaklandıklarını söyledi.

İkinci yarıyla Spor Toto Süper Lig ‘de oynayacakları Medical Park Antalyaspor maçı hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Fenerbahçe ‘de Fenerbahçe Sportif Direktörü
Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman ile kaptan Alex de Souza, ortak birbasın toplantısı düzenledi. İlk olarak kampı değerlendiren Fenerbahçe Sportif Direktörü Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman şöyle konuştu; Bulunduğumuz gün itibarıyla, ligin önemini vurguladığımız kampın çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Hava iyi, oyuncuların tamamına yakınının Yeni Malatya maçının demoralize durumundan çıkması, Antalya maçına odaklanması hazırlıkların iyi geçmesini sağladı.

Uğur dışında eksiğimiz yok. Katılımın yüksek olması da bizim için umut verici birdurum. Umarım bu düşünceler bugüne ait kalmaz. Antalya maçında sahaya yansıması olumlu olur. Artık tamamen Antalya maçına odaklandık, yüzde yüz galibiyet için. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Fenerbahçe Sportif Direktörü Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman, “Hep destek veren taraftar Samsun maçında istifaya davet etti. Ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki bir soruya, “Açıkçası ben bunu duymadım. Duysaydım; bu iş performans işi. Taraftarın fikrini söyleme özgürlüğü var. Ama tabii böyle bir tepki herkesi üzer” diye yanıt verdi.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman; Fenerbahçe hep yarışın içinde olacak

Analya maçında puan kaybı yaşanması halinde ne olacağı şeklindeki bir soru karşısında Fenerbahçe Sportif Direktörü Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman, “Fenerbahçe gibi yüksek kapasiteli birtakımın matematiksel olarak şampiyonluk şansını koruduğu sürece, yarış dışı kaldığını söylemek saçma olur. Büyük takımları büyük yapan bu duygudur. Antalya maçını kazanacağımıza canı yürekten inanıyoruz. Kaldı ki birterslik olsa da Fenerbahçe yarışı sürdürecektir” diye konuştu.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman; Alex’i her zaman Fenerbahçe ‘de görmek isterim

Fenerbahçe Sportif Direktörü Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman, Alex’in takımda kalıp kalmayacağı yönündeki bir soruya ise, “Alex’in dışında sözleşmesi biten 1-2 oyuncumuz daha var. Görüşmeler yapılacak. Bunlar Semih, Uğur, Yobo. Kişisel olarak kimseyle takıntım olmaz, ne öncesinde ne sonrasında. Kişisel çekişmelerden ziyade genel duruma bakarım. Antrenmanlardaki çalışma ve çabalarına bakarım. Alex, her zaman Fenerbahçe’de olmasını istediğim oyuncu. Sadece oynaması değil, gençlere her anlamda örnek olması açısından da büyük katkı sağlayan bir isim. Olumsuz bir düşüncem yok. Olsaydı kendisine söylerdim” yanıtını verdi.

Transfer konusunda ise Fenerbahçe Sportif Direktörü Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman, “Her pozisyonda benzer kalitede, yüksek kalitede 1-2 oyuncumuz var. En büyük transferimiz, Antalya ’yı yendiğimizde ortaya çıkacak takım kimyası olacak. Kamp, çok olumlu mesajlar verdi. Bunları sahaya yansıtabilirsek, transferde ısrarcı olmam. Kesin demiyorum ama belki 1 oyuncu için girişimimiz olabilir” diye konuştu.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman Fenerbahçe ’deki transfer hakkında ise, “Yılın bütün günleri, Fenerbahçe için transfer planları vardır. Bu, sözleşmesi biten ve süren oyuncular için geçer” diye konuştu.

Alex; Çalışmalarımız iyi yönde gidiyor

Alex ise değerlendirmesinde, “Bizim için olumlu periyot geçiyor. Malatya maçından bugüne kadar iyi dönem oldu. Antalya’da ortamımızı iyi duruma getirdik. Çalışmalarımız iyi yönde gidiyor. Şu an Uğur dışında eksiğimiz yok. Görev alacakların sahada ellerinden geleni yapacaklarını düşünüyorum. Cumartesi günü kazanıp, ilk yarıdaki kötü izleri silmek, çıkış için ilk adımı atmak istiyoruz” diye konuştu.

Alex de Souza; Fenerbahçe ile görüşmelere başladım

Sözleşmesinin uzatılmasıyla ilgili bir soruya ise Alex, “Kısa süre aralıklarla yaptığım iki açıklama, benim şeffaflığımdan kaynaklanıyor. Kasım ayında kulüple görüşmüştüm. Fenerbahçe ile konuşmadan kimse ile görüşmeyeceğimi söylemiştim. İkinci açıklama da benzerdi. Yine önceliğin Fenerbahçe ’de olduğunu söyledim. Bunun da sebebini açıklayayım. Samsun maçından sonra yöneticilerle görüştük. Fenerbahçe ile görüşmelerim başlamıştır” diye yanıt verdi.

Görüşmeler hakkında detaylı bilgiler veren Alex de Souza, bazı gazetelerde çıkan haberlerle ilgili olarak da “Kasım’dan itibaren benim kontratımın biteceğini bilen kulüpler beni aramaya başladılar. Bu teklifler daha fazla Brezilya’dan geldi. Ben onlara önceliğimin Fenerbahçe olduğunu, önce Fenerbahçe ile görüşmeden kimseyi dinlemeyeceğimi söyledim. O dönemde bunu Ali Yıldırım ’a iletip ‘sizden davet bekliyorum’ dedim. Onun sonrasında görüşme yok. 2-3 gün önce burada başladık görüşmeye. Ayrıca yanlış bilgiyi de açıklamak istiyorum, görüşmelerin Figer aracılığıyla sürdüğü söyleniyor. Figer benim menajerim değil dostumdur. Görüşmeleri bizzat kendim yürütüyorum” diye konuştu.

NationalTurk Haber
Alex; Alex Fenerbahçe ‘den ayrılırsa Türkiye ‘de forma giymez

Türkiye’den teklif alıp almadığı sorulduğunda ise Alex, “Benim ailem bana bir eğitim verdi; Bunlardan biri de; biri seninle birşey konuşmak istediğinde onu açık yüreklilikle dinle öğretisi. Bana teklif gelirse açık yüreklilikle dinlerim, aynı şekilde reddederim. Ben Fenerbahçe ’ye mal olmuş oyuncuyum. Fenerbahçe beni istemezse valizimi toplar Türkiye ’den giderim. Herkes benim nasıl Fenerbahçe ‘li olduğumu daha iyi anlar. Benim kulüple gönül bağım varsa hiçbir şeyin bunu kırmasına izin vermem. Herkes bilsin, Fenerbahçe camiası rahat olsun ki; Alex Fenerbahçe ’den ayrılırsa Türkiye ’de forma giymez” diye net cevap verdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu