FutbolGündem

Aziz Yıldırım’dan Antu.com’a “Ödül töreni” darbesi

Fenerbahçeli taraftarların buluşma noktası olan antu.com internet sitesinin 4 yıldır düzenlediği taraftar ödülleri organizasyonunda bu sezon ödüller sahiplerine verilmeyecek.

Siteden yapılan açıklamanın tamamı şöyle;

1997`den beri internet üzerinden Fenerbahçe taraftarının sesi olma vazifesini yapıyoruz. Bu misyonu yıllardır kimseden hiç bir şey beklemeden, canımızdan çok sevdiğimiz Fenerbahçemizden başka bir şeye bağlanmadan yerine getirdik. Antu.com ve Fenerlist`te bir araya gelen binlerce taraftarımızla sürekli projeler üretmeye, kulübümüzü daha iyi yerlere getirecek yolları bulmaya çalıştık.

Fenerbahçe taraftarının zihninde devrim yaratan “Hep Destek Tam Destek” felsefesi taraftarlarımızı, mağlup olduğumuz deplasmanlardan sonra bile havaalanlarına, üzgün gelen takıma, destek ve moral vermeye koşturdu. Oluşturulan bu sinerji takımımıza şampiyonluklar kazandırdı.

Kulübümüze bugün çok büyük maddi fayda sağlayan Fenerium fikri de Antu.com ve Fenerlist`in değerli üyelerine aittir. Bugün bütün dünyadaki Fenerbahçelilerin coşkuyla kutladığı 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü de bizim platformlarımızda hayata geçti.

Fenerbahçe taraftarının dünyada bir ilki gerçekleştirerek takımına sponsor oduğu www.yuzyillarca.com projesi ve yine 4 yıldır Fenerbahçe taraftarının yine bir ilki gerçekleştirdiği ve Antu.com`da düzenlediğimiz anketlerde camiamızı hizmet edenleri onurlandırdığı Fenerbahçe Taraftar Ödülleri organizasyonu da öyle…

Yıllardır Fenerbahçemize kim zarar vermeye çalışmışsa karşısında dimdik durduk. Medyaya, hakemlere, federasyona ve türlü kumpasın içine giren rakip takımlara karşı kimse bir şey yapamazken biz savaş açtık. Yasal sınırlar dahilinde sayısız protesto kampanyası yaptık. Boykotlar organize ettik. Nice kurumun faksları, taraftarımızın protestoları yüzünden günlerce kilitlendi.

12 yılı aşan bir süredir Fenerbahçe Taraftarının internetteki kalesiyiz. Bu, Başkanımız Aziz Yıldırım`ın görev süresinin tamamını kapsayan bir zaman dilimi. Bu süre içinde çok büyük zaferleri de, çok büyük üzüntüleri de hep beraber yaşadık. Ancak kulübümüze, yönetimimize, takımlarımıza ve teknik heyetlerimize destekten bir gün bile vazgeçmedik. Ne Şampiyonlar Ligi`nde sıfır çektiğimizde, ne Denizli`de son maçta şampiyonluğu verdiğimizde… Yani iyi günde de kötü günde de hep kulübümüzün ve yönetimimizin yanında olduk.

Yönetimimizin bu gün gayet iyi ilişkiler kurduğu taraftar gruplarıyla arasının kötü olduğu dönemlerde arabuluculuk yapmaya çalıştık. Futbol takımımıza verilen desteğin stadımızda sekteye uğramaması için elimizden geleni yaptık. O zaman reddedilen Taraftar Tribünü teklifimiz bugün başarıyla uygulanıyor.

Tabi ki başkan ve yönetim kuruluna verdiğimiz bu desteğin yanında yapıcı eleştiriler de yaptık. Örneğin son 3 yıldır uygulanan bilet politikasının yanlışlığına değindik. Bu fiyatlarla kale arkası tribünlerinin dolmayacağını söyleyip durduk. Geçen yıl Avrupa`nın gelişmiş ülkelerindeki büyük kulüpleri baz alarak yaptığımız araştırma taraftarımızca çok beğenildi ama yönetimimizce dikkate alınmadı.

O derece dikkate alınmadı ki, bu yıl bütün dünyayı etkileyen en büyük ekonomik krizlerden birini yaşarken kale arkası biletlerini 55 TL. yaptılar. Biz de çok doğal olarak taraftarımızda oluşan büyük tepkiyi sayfamıza taşıdık. İnsanların işlerini, işyerlerini, mallarını kaybettikleri bu dönemde yapılan zammın insafsızlık olduğunu söyledik. Başkan ve yönetimimizi “İnsafa Davet” ettik.

Bugün sevinçle görüyoruz ki Başkan ve Yönetim Kurulumuz taraftarın sesine kulak vermiş ve yapılan zammı geri almıştır. Ancak bu geri adımın bir faturası var ve o faturayı da Antu.com ödeyecek.

Çünkü 4 senedir başarılı bir şekilde yapılan ve hepimizin gurur duyduğu göz bebeğimiz “Fenerbahçe Taraftar Ödülleri” ni bu yıllığına sahiplerine vermeyeciğiz. Sebebi de sayın Başkanımız Aziz Yıldırım`ın bilet fiyatlarının pahalı olduğu yönünde yaptığımız eleştirilere çok kızması. Bu kızgınlık bize karşı çok olumsuz bir tavır takınmasına, bizim de bu yıllık bu ödülleri vermeme kararı almamıza yol açtı.

Sayın Başkanımız, bu ödülleri Antu.com vermiyor. Büyük Fenerbahçe Taraftarı veriyor. Oylama bittikten sonra siz isteseniz de istemeseniz de bu ödüller Fenerbahçe Taraftarı`nın gönüllerinden sahiplerine takdim edilmiştir. Ödülleri vermeye başladığımızdan itibaren yaklaşık1 milyon, bu yıl da 200 bin kişinin, kulübüne hizmet edenleri onore etmesi için kimsenin icazetine ihtiyacı yok. O ödüller anket bittiği anda sahiperine verilmiş, o ödül töreni de tamamlanmıştır.

Sayın Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, şunu iyi biliniz ki; bizim eleştirilerimiz yerini bulup böyle haksız zamlar, yanlış uygulamalar geri çekilsin, futbol takımı sizlere bu kararı aldıracak özgüveni sağlayan sportif başarılara, zaferlere sürekli imza atmaya devam etsin de, biz bu ödülleri hiç vermeyelim razıyız. Çünkü bizim misyonumuz ödül vermek değil, taraftarımızın sesini duyurmak ve Fenerbahçemize faydalı olmaktır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu