DünyaGündem

Barcelona’da Jürgen Klopp sesleri

Son yılların en kötü sezonunu geçiren Barcelona’da Gerardo Martion dönemi bitiyor mu? Barcelona Borussia Dortmund Teknik Direktörü Jürgen Klopp’a kancayı taktı.

elclasico.biz sitesinin haberine göre İspanya La Liga ’da ard arda alınan başarısız tablonun ardından, toparlanma evresine giren Barcelona, Santiago Barnebau’da oynanan El Clasico sonrasında yüreklere su serpmiş, eski günlerine dönüş sinyali vermişti. Fakat ilerleyen haftalarda gün geçtikçe etkisiz oyununu tekrar ortaya çıkaran Katalanlar, suçlu olarak teknik adamları Gerardo Martino’yu sorumlu tutuyor.

Öncesinde Atletico Madrid’le Vicente Calderon’da oynanan karşılaşmada etkisiz futboluyla 1-0’lık skorla yenilip okları üzerine çeken Katalanlar, sonrasında ligde Granada deplasmanından da 1-0 lık yenilgiyle döndü.

Takımın pas futbolunu eskisi gibi oynayamaması, oyunculardaki isteksiz ve formsuzluğunda göz önünde olduğunu düşünürsek, Barcelona’nın ciddi sorunları olduğunu belirtebiliriz. Keza bunun yanında 2015 yazına kadar 2014 yaz ve 2015 ara transferini kapsayan,2 dönemlik transfer yasağını da hesaba katmak gerekir. Barcelona’nın altyapıdan çıkardığı oyuncularla bugünleri inşa ettiğini söylersek yanlış olmaz.

Jürgen Klopp Barcelona Flörtü

Yönetim hem Guardiola gibi sevilen bir teknik teknik direktör bulmak istiyor, emde sistem ve tecrübe açısından sorun yaşamayıp kendi sistemleri içinde boğulmayacak, çıkış noktaları olan birini getirmek istiyor.
Bu ışıkta son günlerde çıkan bilgilerle beraber Jürgen Klopp için öncelikle Barcelona’nın üst düzey yöneticilerin Almanya’ya uçtuğu bilgisi sızdı.

Genç çalıştırıcı Borussia Dortmund’u adeta küllerinden doğurup, Barcelona sisteminin değişik bir varyasyonu olan, uzun pas-hızlı hücum mantalitesini oyuna yansıtıyor. Son zamanlarda Manchester United’la da adı çıkan Jürgen Klopp ’un Borussia Dortmund’la misyonunu tamamladığı, uğurlama sürecinin Pep Guardiolavari bir şekilde olacağı konuşulmaya başlandı.

Görünen o ki İspanya medyası Barcelona’nın yeni teknik adamı olarak Klopp’u şimdiden duyurdu.
Barcelona’nın Transfer Yasağı Jürgen Kloop’u Etkiler mi ?

FİFA’nın transfer yasağının sadece futbolcu transferlerini kapsadığı, bunun yanında teknik direktörleri kapsamadığını da belirtip, Klopp’unda Barcelona’yı çalıştırmaya sıcak baktığını söyleyebiliriz. İlerleyen günler ne getirir bilinmez, fakat Klopp ’la beraber Katalanların aranan kanı bulacağını öngörebiliriz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu