DünyaFutbolSon Dakika

Barcelona’nın Yeni Teknik Direktörü Valverde Görevde

 

Barcelona Ernesto Valverde

 

Barcelona’da Luis Enrique’nin Yerine Teknik Patron Olarak Ernesto Valverde Getirildi

Barcelona Teknik Diretörlük tahtına oturan Ernesto Valverde Nou Camp Stadın’da ilk kez basın toplantısı düzenledi. Toplantıda soruları yanıtlayan Valverde, ” Barcelona’nın kariyerimdeki en büyük meydan okuma olduğunu biliyorum. Büyük bir sorumluluk. Bir teknik direktör olarak hep bu anın gelmesini bekliyorsun. Ama gelince de zor ve güzel bir meydan okuma olduğunu biliyorsun.” ifadelerini kullandı.

Valverde; “Barça’nın Stilini Geliştirmek İstiyorum”

İspanyol teknik adam, Barcelona’nın her kupada mücadele ettiğinin ve en üst düzey başarı istediğinin hatırlatılması üzerine ise, ” Maç kaybettiğinde her zaman eleştirilirsin. Bu oyunun bir parçası. Bu kabullenilmesi gereken bir şey. Benim barça’dan en çok sevdiğim şeylerden biri, takdiri oynadığı futbolla alması. Tüm dünya bu takımın futbolunu seviyor. Barça’nın stilini daha da geliştirmek istiyorum. Her zaman kazanılamaz ama bizim amacımız her maçı kazanmak olacak” diye konuştu.

Valverde; “4-3-3 dokunulmaz değil”

Valverde ayrıca, “Onun kalitesinde bir futbolcuyu ilk defa çalıştıracağım. Sahalarda gördüğüm en iyi futbolcu.”dediği Lionel Messi’nin, Barcelona ile olan sözleşmesini uzatma müzakerelerin olumlu biteceğine inancının tam olduğunu söyledi. Valverde, Barcelona’nın 4-3-3 oyun taktiğinin ideal olmasına rağmen dokunulmaz görmediğini de savundu.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu