DünyaGündem

Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness’e 3.5 yıl hapis cezası!..

Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness’e 3.5 yıl hapis cezası!.. Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness’in, vergi kaçırma suçlamasıyla yargılandığı davada karar açıklandı.

Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness’in, vergi kaçırma suçlamasıyla yargılandığı davada karar açıklandı. Hakim, 27.2 milyon euro vergi kaçırdığını itiraf eden Hoeness’i, 3.5 yıl hapis cezasına çarptırdı. 62 yaşındaki Hoeness’in, kararı temyize götürmek için önünde 7 günü bulunuyor. Ntvspor’un haberine göre,Bayern Münih başkanı, suçunu itiraf ettiği için, daha hafif bir cezaya çarptırılmayı bekliyordu.

İtirafın yetersiz olduğunu savunan savcılık ise Bayern başkanının 5.5 yıl ceza almasını istiyordu. Zira yaklaşık 10 yıl boyunca vergi kaçırdığını gizleyen Hoeness, ilk itirafı sırasında 3.5 milyon euroluk yolsuzluk yaptığını açıklamıştı. Ancak mahkeme sürecinde, Hoeness’in kaçırdığı vergi miktarının 27.2 milyon euro olduğu ortaya çıkmıştı. Hoeness, karar temyizden dönmezse, 3.5 yıl hapis yatmakla kalmayacak; bu parayı faiziyle de devlete geri ödeyecek.

Vergi kaçakçılığı Almanya’daki en ciddi suçlardan biri… Daha önce ünlü tenisçi Steffi Graf’ın babası, vergi kaçırdığı gerekçesiyle yaklaşık 4 yıl hapis cezası almış; 25 ayın sonunda serbest bırakılmıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu